بهترین وکیل سرقفلی در تهران

وکیل سرقفلی | بهترین وکیل متخصص سرقفلی مغازه در تهران
5
(8)

سرقفلی مبلغی است که در زمان اجاره املاک تجاری، موجر از مستاجر دریافت می کند و در انتهای مدت باید مبلغ را متناسب با قیمت روز به مستاجر بازگرداند. در غیر این صورت در زمان تخلیه، مستاجر نسبت به سرقفلی ادعایی نمی تواند داشته باشد. در مواردی، عدم ذکر برخی نکات در قراداد و یا سوء استفاده مستاجر، باعث ایجاد اختلافاتی بین مالک و مستاجر می شود. در این موارد باید از یک وکیل سرقفلی مجرب مشاوره دریافت کنید.

جهت دریافت مشاوره حقوقی تخصصی از بهترین وکیل سرقفلی تهران با شماره ثابت زیر تماس بگیرید و یا به واتساپ پیام ارسال کنید و از وکلای ندای حق مشاوره رایگان دریافت کنید.

تماس با کارشناسان ندای حق

برای آگاهی از مزایای همکاری با وکیل سرقفلی و وظایف او ادامه مطلب را مطالعه کنید.

وکیل سرقفلی کیست؟

یکی از مواردی که در آگهی های اجاره مغازه جلب توجه می کند، اجاره همراه با سرقفلی است. بر خلاف حق کسب و پیشه و تجارت قانون سال 56، حق سرقفلی به صورت خودکار برای مستاجر ایجاد نمی شود. بلکه در زمان انعقاد قرارداد اجاره مالک و مستاجر باید در این موضوع با هم توافق کنند. وکیل سرقفلی کسی است که به قوانین ملکی تسلط کامل دارد و می تواند مالک یا مستاجر را در احقاق حق قانونی خود یاری دهد.

برای مطالعه مقاله جامع در مورد حق سرقفلی و حق کسب و پیشه به لینک سرقفلی چیست مراجعه کنید.

ویژگی-های-وکیل-خوب-برای-سرقفلی
ویژگی-های-وکیل-خوب-برای-سرقفلی

ویژگی های وکیل خوب برای سرقفلی

پیدا کردن بهترین وکیل سرقفلی در تهران برای موارد مختلف، از جمله موارد مرتبط با حق سرقفلی، به اطلاعات و شرایط خاص شما بستگی دارد. در انتخاب وکیل مناسب، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • تخصص حقوقی
  •  تجربه و شهرت
  • تعهد و تفکر استراتژیک
  •  مشاوره اولیه

با توجه به پیچیدگی قوانین مربوط به سرقفلی، وکیل سرقفلی می‌‌تواند در ارائه مشاوره‌ها و در نتیجه تسهیل و تسریع پیگیری پرونده‌ها نقش مهمی ایفاء نماید و در نتیجه راهنمایی‌های او بسیار موثر خواهد بود.

مزایای همکاری با وکیل در دعاوی سرقفلی

با توجه به وضع قوانین متعدد سالهای 56 و 76 در مورد سرقفلی که بر پیچیدگی آن افزوده است، مشورت با وکیل در دعاوی سرقفلی این حسن را دارد که وکیل مربوطه، سند سرقفلی و همچنین اجاره نامه را بررسی دقیق نموده و بعد از تشخیص قانون حاکم بر موضوع، نوع دادخواست تقدیمی را مشخص می نماید و راهنمایی های وکیل در این زمینه بسیار راهگشا خواهد بود.

مرجع رسیدگی به پرونده های حق سرقفلی کجاست ؟

با توجه به بحث صلاحیت ذاتی و محلی دادگاه ها مرجع یا دادگاه صالح رسیدگی به پرونده های حق سرقفلی بسته به نوع موضوع دعوا متفاوت است. به طور عموم در قراردادهای اجاره، رسیدگی به دعوای تخلیه در صلاحیت شورای حل اختلاف است، مگر اینکه ضمن دعوای تخلیه، خواهان موضوع سرقفلی و کسب و پیشه را نیز مطرح نماید که در این حالت، دادگاه حقوقی محل وقوع مال غیر منقول (مورداجاره) صالح به رسیدگی خواهد بود.

وظایف-وکیل-سرقفلی
وظایف-وکیل-سرقفلی

وظایف وکیل سرقفلی

وظایف وکیل سرقفلی این است که در بدو امر در قرارداد اجاره، مدت، مبلغ و حتی شرایط فسخ، تخلیه و تخلفات طرفین را دقیقا بررسی نماید و با در نظر گرفتن این که قرارداد مشمول قوانین کدام سال می باشد، بهترین راهکار را برای طرح موضوع در مراجع قضایی انتخاب و اقدام نماید و موکل را در خصوص حق و حقوقش نسبت به ملک آگاه نماید. همچنین وکیل سرقفلی می بایست با ارائه و جمع آوری مدارک و مستندات به دادگاه، روند پیگیری پرونده را تسریع نماید.

وظیفه وکیل سرقفلی چنانچه موکل، موجر باشد

وظیفه وکیل سرقفلی بسته به این که موکل، موجر باشد یا مستاجر، کاملا متفاوت است. چرا که اگر موکل، موجر باشد، ممکن است نیاز باشد وکیل به طرفیت مستاجر و با مجوز قانونی و در نظر گرفتن قانون حاکم بر قرارداد اجاره، دادخواست تخلیه سرقفلی و فسخ را به علت تخلفات مستاجر یا دیگر موارد مطرح نماید.

وظیفه وکیل سرقفلی چنانچه موکل، مستاجر باشد

درصورتی که موجر خواستار تخلیه عین مستاجره شود و وکیل درمقام دفاع ازمستاجر باشد باید در مقابل درخواست موجر مبنی بر تخلیه عین مستاجره ضمن اثبات عدم تخلف موکل، الزام موجر را به پرداخت سرقفلی به نرخ روز به نفع موکلش بخواهد و چنانچه دادگاه دفاع وکیل و ادله ابرازی را بپذیرد، برای تعیین مبلغ سرقفلی قرار ارجاع امر به کارشناس را صادر می نماید.

مشاوره رایگان با وکیل سرقفلی

با توجه به گستردگی قوانین مربوط به املاک و همچنین شرایط خاص قوانین حاکم بر روابط موجر ومستاجر در املاک تجاری، خواه به عنوان موجر یا مستاجر، لازم است که از حقوق مربوط به خود مطلع باشید، چرا که به دلیل هم معنایی ظاهری سرقفلی و حق کسب و پیشه و عدم تفکیک حقوقی این دو، ممکن است در مطالبه قانونی حقوق خود دچار مشکل شوید و یا حتی امکان مطالبه را از دست بدهید.

لذا مشاوره با وکیل سرقفلی به شما این امکان را می دهد که حداقل با بخشی از پروسه اولیه کار آشنا شده و اگر مشکل جدی تر باشد با مشاوره حضوری و بررسی مدارک، قبل هرگونه اقدام راهکار مناسب تری به شما پیشنهاد شود.

شماره وکیل سرقفلی

زمانی که مالک یا مستاجر ملک تجاری دچار اختلاف می شوند نیاز دارند که برای اقدامات حقوقی مقتضی، اطاعات کافی را داشته باشند و در این شرایط وکیل سرقفلی می تواند با ارائه مسیر درست شما را یاری کند. اگر به دنبال وکیل سرقفلی برای مشاوره تخصصی هستید، جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره 02166895246 در روزها و ساعات اداری تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با شماره 09390188663 در ارتباط باشید.

هزینه وکیل سرقفلی

با توجه به اینکه سرقفلی از جمله دعاوی ملکی محسوب می شود هزینه وکیل سرقفلی نیز مانند دعاوی ملکی، با توجه به نوع دادخواست، دعوای مطروحه، پیچیدگی پرونده و همچنین ارزش سرقفلی، تعیین می گردد. مخصوصا اینکه اثبات حق سرقفلی در شرایطی که مستاجر، موکل باشد و موجر، خواستار محروم کردن مستاجر از این امتیاز قانونی باشد، کار بسیار دشواری است.

اگر به دنبال بهترین وکیل سرقفلی در تهران می باشید، با شماره های درج شده در بالای همین صفحه تماس بگیرید و از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

بهترین-وکیل-سرقفلی-در-تهران
بهترین-وکیل-سرقفلی-در-تهران

بهترین وکیل سرقفلی در تهران

حق کسب و پیشه و تجارت با سرقفلی دو مفهوم شبیه اما کاملا به لحاظ حقوقی متفاوت می باشند، به طوری که حق کسب و پیشه مربوط به قانون سال 56 و سرقفلی مشمول قانون سال 76 روابط موجر و مستاجر است. بهترین وکیل سرقفلی نیز کسی است که با آگاهی از قوانین ملکی و از جمله آشنایی با قانون املاک تجاری در مقام دفاع از موجر یا مستاجر و با بررسی موضوع و صداقت، میزان پیشرفت پرونده را به موکل متذکر شده و از هیچ تلاشی در زمینه احقاق حقوق وی دریغ نکند.

برای مشاوره با بهترین وکیل سرقفلی در تهران و وکیل پایه یک دادگستری در گروه حقوقی ندای حق با شماره 02166895246 تماس بگیرید یا به 09390188663 در واتساپ پیام دهید.

سوالات متداول

دادگاه صالح برای رسیدگی به پرونده سرقفلی کجاست؟

مرجع صالح برای رسیدگی به دعوی سرقفلی، دادگاه حقوقی می باشد.

درچه مواردی می توان موجر حق فسخ سرقفلی را پیدا می کند؟

درقانون موارد متعددی عنوان شده ازجمله پرداخت نکردن مبلغ اجاره بها، عدم پایبندی به مفاد قرارداد اجاره و یا تغییرات جدی و بدون مجوز در بنا می توان اشاره کرد.

ایا حق سرقفلی، قابل توقیف است؟

بله.چون دارای ارزش مالی می باشد.

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید.

معدل امتیازها: 5 / 5. تعداد افرادی که امتیاز داده اند: 8

هنوز امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *