سامانه ثنا

 

سامانه ثناچیست؟

سامانه ثنا در سال ۱۳۹۵ برای ابلاغ اوراق قضایی، ارسال انواع اظهارنامه و ثبت دادخواست ایجاد شد وبه صورت کلی هدف از ایجاد این  سامانه جلوگیری از اتلاف وقت برای افرادی که امور قضایی دارند و پیش گیری از بوجود آمدن مشکلات احتمالی در روند ابلاغیه‌های قضایی است. از این تاریخ به بعد هیچ ابلاغیه‌ای به صورت کاغذی برای افراد ارسال نمی‌شود و ابلاغیه ها به صورت پیامکی برای مردم پیامک می شود .و برای دیدن ابلاغیه هایی که می اید باید به همین سامانه مراجعه کرد.

مراحل ثبت نام در سامانه ثنا
برای ثبت نام ثنا باید به درگاه خدمات الکترونیک قوه قضائیه مراجعه کنید. سپس باید در سامانه به کمک کد ملی، شماره سریال شناسنامه و تاریخ تولد ثبت نام اولیه را انجام داد. در مرحله اول باید سایر اطلاعات هویتی خود مانند نام، نام پدر، دین، تابعیت و محل صدور شناسنامه و اطلاعات تماس و اطلاعات مربوط به محل سکونت واطلاعات شغلی و تحصیلی و کد پستی را وارد کنید.و درپایان باید عکس خود را بارگذاری کنید. به همه شهروندان توصیه می کنیم برای راحتی کار خود و جلوگیری از مشکلات در آینده حتی اگر قصد شکایت یا تنظیم دادخواست هم ندارند در این سامانه ثبت نام کنند.

نکته:افراد مقیم خارج از کشور نیز میتوانند ازاین سامانه استفاده کنند و دراین سایت ثبت نام نمایند.چراکه جهت ورود به سامانه ثنا خارج از کشور ورود به این سامانه مختص ای پی یعنی شناسه ایرانی نمی باشد و معمولا ازهرکشوری می توانید به ان وارد شوید.
ثبت نام سامانه ثنا برای ایرانیان خارج کشور
افراد ساکن در خارج کشور با داشتن این مدارک می توانند در سامانه ثنا ثبت نام کنند
کارت ملی هوشمند ایران داشته باشند.
خط تلفن همراه فعال در ایران داشته باشند یا درکشوری که هستند امکان دریافت پیامک به خط همراه خود را داشته باشند .
امکان پرداخت انلاین در ایران داشته باشند
مراحل ثبت نام سامانه ثنا خارج از کشور
ابتدا وارد سایت international.adliran.ir شوید سپس مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی و کد ملی و سریال شناسنامه را وارد می کنید .
مرحله بعد تایید توافق نامه حساب کاربری و مشخصات شناسنامه ایرانی را وارد می کنید و همچنین اطلاعات تماس و محل سکونت را وارد میکنید و سپس یک قطعه عکس 4*3 از خود بارگذاری نموده و مرحله اخر احراز هویت غیرحضوری ثنا درسامانه می باشد.در واقع همانگونه که گفته اگر جزء ایرانیان ساکن درخارج کشور هستید در بدو امر به ادرس الکترونیک ذکر شده باید وارد شوید.واگر خط موبایل فعال درداخل کشورهم داشته باشید می توانید با هماهنگی خانواده و اقوام و دوستان کد دریافتی درخط موبایل خود را دریافت کنید. پس از ثبت نام چه در داخل چه از خارج کشور میتوانید وارد سامانه شوید و ابلاغات حقوقی خود را مشاهده کنید.