قوانین طلاق در فرانسه

قوانین طلاق در فرانسه
0
(0)

قوانین طلاق یکی از موضوعات حیاتی حقوقی و اجتماعی در هر جامعه‌ای هستند، و جامعه فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست. طلاق تأثیرات گسترده‌ای بر زندگی افراد و خانواده‌ها دارد و به عنوان یکی از مسائل حیاتی اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. در ادامه به قوانین طلاق در فرانسه و چگونه روند آن می پردازیم.

انواع طلاق در فرانسه

وقتی زندگی زناشویی در میان دو فرد به اتمام می‌رسد، فرآیند طلاق در فرانسه به یکی از دو صورت اجرا می‌شود: توافقی یا غیرتوافقی. این فرآیندها بر اساس میل و مشارکت طرفین و یا بر اساس تخلفات و عدم پایبند به بودن به تعهدات زناشویی انجام می شود. بیایید به تفصیل در مورد هر یک از این روش‌های اجرای طلاق در فرانسه بپردازیم.

  1. طلاق توافقی با رضایت هر دو طرف

در این روش، زن و مرد تصمیم به جدایی می‌گیرند و درخواست طلاق خود را به صورت مشترک به مرجع قضایی ارائه می‌دهند. موارد طلاق و شرایط دائمی پس از آن مانند حضانت فرزندان، کمک هزینه، تقسیم اموال و سایر مسائل مربوطه توسط مرجع قضایی مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار می‌گیرد. در این حالت، طرفین نیازی به عنوان کردن دلایل خاص برای طلاق ندارند و فرآیند طلاق به صورت ساده‌ و سریع و با کمترین هزینه انجام می‌شود.وبرای انجام طلاق توافقی،زوجین باید حداقل به مدت 6 ماه جدا از هم زندگی کنند .هردو نفربرای کاهش هزینه های طلاق میتوانند یک وکیل بگیرند و وکیل مربوطه پرونده را به جریان انداخته و قاضی را مجاب به صدور حکم نماید.در اولین جلسه و قبل صدور حکم قاضی یک فرصتی حدود سه ماه به زوجین می دهد تا طی این مدت یک بازنگری در روابط و زندگی خود با یکدیگر داشته یاشند .چنانچه بعد از این مهلت مراجعه نکنند حکم موقت طلاق باطل میشود واگرهم بر تصمیم خود پس از این مدت نیز ،قاطع باشند .قاضی حکم طلاق را صادر می نماید که البته باید درمورد اموال و حضانت فرزند و ….توافق کنند .

  1. طلاق با درخواست یکی از طرفین و قبول این امر توسط فرد مقابل

در این روش، یکی از طرفین درخواست طلاق را ارائه می‌کند و طرف مقابل این درخواست را می پذیرد. در این مورد، فرد درخواست کننده باید توسط یک وکیل، حقایق موجود در مورد تصمیم طلاق خود را به مرجع قضایی ارائه دهد. همچنین، نمونه‌ درخواست او برای طرف مقابل نیز ارسال می‌شود. در صورتی که طرف مقابل با تمامی مسائل مربوطه موافق باشد، قاضی حکم قطعی طلاق را صادر می‌کند.دراین حالت مهلتی برای تجدیدنظر وجود ندارد و قاضی اختلافات مربوط به نفقه و تقسیم اموال و حضانت فرزندان را خود حل وفصل میکند.

  1. طلاق غیرتوافقی

در مواردی که توافق صورت نمیگیرد طلاق غیرتوافقی اجرا می‌شود. این موارد می‌توانند شامل خشونت و یا خیانت باشند. همچنین، اگر حداقل یکی از زوجین شش سال جدا از هم زندگی کرده باشد یا قوای ذهنی یکی از طرفین در طی این مدت  چنان تغییر کرده باشد که دیگر امکان زندگی مشترک وجود نداشته باشد، اجرای طلاق غیرتوافقی صورت می‌گیرد.فردی که متقاضی طلاق است باید هزینه های مربوط به ان را نیز بپردازد .اگر یکی از زوجین جدایی شش ساله را انکار کند زوج مقابل باید مدارکی دال بر جدایی به دادگاه ارائه دهد چون اگر جدایی ثابت شود دیگر برای طلاق نیازی به موافقت طرف دیگر نیست و درواقع بعد از 6 سال زندگی به تنهایی ،حکم طلاق صادر میگردد .

در این حالت‌ها، فرآیند طلاق بیشترین دقت و توجه را از سوی مرجع قضایی می‌طلبد تا مسائلی مانند حضانت فرزندان، تقسیم اموال، و مسائل مالی به درستی مدیریت شوند.

آیا طلاق در فرانسه با قوانین ایران امکانپذیر است؟

در پاسخ به سوالی که مطرح شد باید بگوییم که بله در صورتی که در کشور فرانسه اقامت دارید و به دنبال جدایی از همسر خود هستید، راه‌های خاصی برای اجرای طلاق وجود دارد.چراکه باید طلاق خود را در دادگاههای خانواده ایران مطرح و ثبت نمایید . برای دادن وکالت به وکیل طلاق توافقی درایران دوراهکار وجود دارد .

وکالت در ایران:

برای شروع، شما باید به یک وکیل طلاق توافقی در ایران وکالت دهید. این وکیل توانایی حضور در مراحل اداری طلاق و شرکت در جلسات دادگاه را به جای شما دارد و به شما در انجام مسائل حقوقی کمک خواهد کرد.

استفاده از سامانه ثنا:

برای انجام وکالت به کمک سامانه ثنا اقدام کنید. سامانه ثنا توسط قوه قضاییه برای اموری مانند ثبت دادخواست‌ها، ابلاغیه‌های قضایی و ارسال اظهارنامه‌ها طراحی شده است. برای ثبت نام در این سامانه، ابتدا وارد سامانه عدل ایران شوید. سپس اطلاعات هویتی خود را وارد کنید و احراز هویت غیر حضوری را انجام دهید. این مراحل به شما اجازه می‌دهند تا از طریق سامانه ثنا یک قرارداد الکترونیک با وکیل خود تنظیم و امضا کنید.

استفاده از سامانه میخکی:

چنانچه نتوانید در سامانه ثنا ثبت نام کنید راهکار دیگر برای ایرانیان مقیم خارج ،ثبت نام درسامانه میخکی است که متعلق به وزارت امور خارجه است که پس از وارد کردن اطلاعات شخصی خود و دریافت کد رهگیری میتوانید از طریق سفارت مربوطه دران کشور به وکیل خود درایران وکالت دهید .و پس از تنظیم وکالتنامه وکیل مربوطه وکالت از وزارت امور خارجه درایران دریافت می نمایید .

 

قوانین طلاق در فرانسه

سخن پایانی

در پایان این مبحث، باید بگوییم که طلاق آخرین راه و گزینه‌ای است که زندگی زناشویی را به پایان می‌رساند. زندگی زناشویی می‌تواند پر از چالش‌ باشد و در برخی موارد، طلاق به عنوان یک راه حل برای ادامه زندگی بهتر برای هر دو طرف به نظر می‌رسد.

با این حال، طلاق تصمیم مهمی است که باید با دقت وبررسی انجام شود. پیش از رسیدن به این تصمیم نهایی، توصیه می‌شود که زوجین به مشاوره خانواده مراجعه کنند و تمام گزینه‌ها و راهکارهای ممکن را مورد بررسی قرار دهند.

در نهایت، هرچه تصمیم‌گیری در مورد طلاق با دقت و مشورت انجام شود، احتمال موفقیت و بهبود وضعیت زندگی بعد از طلاق افزایش می‌یابدوزندگی می‌تواند پس از طلاق به یک فرصت جدید برای رشد، شادی، و ثبات تبدیل شود، اما در نهایت، تصمیم نهایی در دست شماست و باید با دقت و اطلاعات کافی انجام شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با گروه حقوقی ندای حق همراه باشید.

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید.

معدل امتیازها: 0 / 5. تعداد افرادی که امتیاز داده اند: 0

هنوز امتیازی داده نشده است.

وکیل ملکی در تهران | مشاوره رایگان بهترین وکیل دعاوی ملکی

وکیل ملکی

5 (1) وکیل ملکی کیست؟ اکثر پرونده های قضایی مطرح در دادگستری را دعاوی ملکی تشکیل می

ادامه مطلب >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *