قوانین طلاق در کشور نروژ

قوانین طلاق درکشور نروژ
0
(0)

قوانین طلاق در کشور نروژ بر اساس قانون خانواده نروژ تنظیم شده است. در نروژ طلاق به صورت متقابل و یا به درخواست یکی از طرفین امکان‌پذیر است. در صورتی که زوج‌ ها تصمیم به طلاق گرفته ‌اند، اغلب مراجعه به مرکز مشاوره خانواده مورد توصیه قرار می‌گیرد. در این مرکز زوج‌ ها فرصتی برای بحث و بررسی مسائل خانوادگی و احتمال حل مسأله خود به صورت صلح آمیز دارند.

در مورد تقسیم دارایی، قوانین نروژ بر اساس اصل تقسیم مساوی مال و دارایی ‌ها بین همسران تعیین شده است. این به این معنی است که دارایی ‌ها به طور مشترک بین زوجین تقسیم می‌شوند. با این حال در موارد خاصی مانند وجود فرزندان کوچک، دادگاه ممکن است تصمیم‌ هایی اتخاذ کند که منصفانه تر باشد و مصلحت کودکان را در نظر بگیرد.

شرایط طلاق ایرانیان در کشور نروژ

ایرانیان که در نروژ زندگی می‌کنند و تصمیم به طلاق گرفته‌اند، می‌توانند به مراجع قضایی محلی مراجعه کرده و درخواست طلاق خود را ثبت کنند.درخواست طلاق به دو صورت توافقی یا یکطرفه است و به طور معمول درنروژ با اکثر درخواست های طلاق موافقت می شود و در شرایطی که زوجین حداقل 3 سال جدا ازهم زندگی کند ،باطلاق موافقت میشود .

در نروژ برای درخواست طلاق نیاز به ارائه دلیل خاصی وجود ندارد و این امر بر اساس اراده طرفین قابل انجام است. و معمولا نیازی به رضایت زوج دیگر نیست با این حال در مواردی که زوج ‌ها به توافق نمی‌رسند، دادگاه می‌تواند تصمیم ‌های لازم را در مورد تقسیم دارایی و نگهداری فرزندان اتخاذ کند.و درمورد نفقه یا هزینه های فرزند ،برخلاف کشورما درنروژ چیزی به نام نفقه بعد از طلاق زوجین وجود ندارد اما اگر شرایط خاصی پیش بیایید مثل بیماری فرزند یا زوج سرپرست ،دادگاه بعد از طلاق نیز ،حکم به پرداخت نفقه صادر میکند.

مشاور حقوقی طلاق ایرانیان در نروژ

جهت مشاور حقوقی در زمینه طلاق برای ایرانیان در نروژ، می‌توانید به مؤسسات حقوقی و وکلای متخصص در زمینه حقوق خانواده در نروژ مراجعه کنید. این مؤسسات و وکلای متخصص می‌توانند به شما در مورد قوانین و رویه های طلاق در نروژ، حقوق و تعهدات شما کمک کنند. همچنین سفارت ایران در نروژ ممکن است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشد و بتواند شما را به منابع قانونی مربوطه هدایت کند. پیشنهاد می‌شود با سفارت تماس بگیرید.ضمنا با توجه به اینکه احوال شخصیه ایرانیان تابع قانون دولت متبوع خود ان فرد است وایرانیان مقیم نروژنیز بالطبع مانندایرانیان مقیم دیگر کشورها،باید طلاق خود در دادگاه خانواده ایران نیز مطرح و به ثبت برسانند که دراینده نگران موضوعاتی ازجمله مهریه و ممنوع الخروجی و….نباشند . 

مهم است قبل از مشورت با هر مشاور حقوقی، مطمئن شوید که آن‌ها تخصص و تجربه لازم در زمینه حقوق خانواده و طلاق دارند و با قوانین و رویه‌های مربوطه آشنا هستند. همچنین، دریافت نظر مشاوران حقوقی متعدد و مقایسه آن‌ها می‌تواند به شما در انتخاب بهترین مشاور حقوقی کمک کند. چنانچه نیاز به وکیل طلاق توافقی یا یکطرفه در ایران دارید وکلای متصص تیم حقوقی ندای حق آماده  پاسخگویی و ارائه راهنمایی های قانونی به شما عزیزان هستند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت طلاق در نروژ

برای ثبت طلاق در کشور نروژ مدارک زیر به طور عمومی مورد نیاز است.

درخواست طلاق:  برای ثبت طلاق، شما باید یک درخواست طلاق رسمی تهیه کنید. این درخواست باید شامل اطلاعات شما و همسرتان، دلایل طلاق و درخواست شما برای تقسیم دارایی و نگهداری فرزندان باشد.

شواهد هویت:  شما باید شواهد هویت معتبر خود را ارائه دهید، مانند کپی پاسپورت یا کارت ملی.

شواهد هویت همسر:  شواهد هویت همسر شما نیز مورد نیاز است، مانند کپی پاسپورت یا کارت ملی همسر.

شواهد ازدواج: شما باید شواهد ازدواج خود را ارائه دهید، مانند رونوشت رسمی سند ازدواج یا شواهد دیگر که ازدواج شما را تایید کنند.

مدارک مربوط به فرزندان: در صورت وجود فرزندان، شما باید مدارک مربوط به فرزندان را نیز ارائه دهید، مانند شواهد تولد یا تاییدیه نگهداری فرزندان.

مدارک مالی: در صورتی که تقسیم دارایی بین شما و همسر شما مورد بحث قرار می‌گیرد، ممکن است نیاز به ارائه مدارک مالی داشته باشید، مانند گواهی حساب بانکی، سوابق کاری و درآمد شما و همسر تان.

لطفاً توجه داشته باشید که این‌ها فقط مدارک عمومی هستند و ممکن است بسته به شرایط و موارد خاص، مدارک دیگری نیز مورد نیاز باشند. 

مشاور حقوقی طلاق ایرانیان در نروژ

وکیل طلاق ایرانیان مقیم نروژ

چنانچه در کشور نروژزندگی میکنید و قصد دارید طلاق خود را به صورت توافقی یا یکطرفه ثبت کنید تا وکیل مربوطه بدون نیاز به حضور شما پروسه پرونده را پیش برده و نسبت به ثبت طلاق اقدام نماید از دو طریق میتوانید اینکار را انجام دهید .سامانه ثنا و میخکی 

سامانه ثنا ایرانیان مقیم نروز:اگر کارت ملی هوشمند داشته باشید و یک سیم کارت فعال درایران میتوانید درسامانه ثنای ایر انیان مقیم خارج ثبت نام نموده و از این طریق به وکیل خود وکالت دهید .

سامانه میخکی ایرانیان مقیم نروژ:این سامانه برای ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم خارج میباشد که برای کلیه امور وکالتی و کنسولی میتوانند از ان استفاده کنند و چنانچه کارت ملی شما هوشمند نباشد بهترین گزینه برای شما سامانه میخکی است که میتوانید از طریق ان وکالت داده و بدون نیاز به حضورشما ،کل پروسه کا را به وکیل واگذار نمایید.البته توجه کنید که برای تهیه متن کامل با وکیل خود هاهنگ باشید چرا که متن وکالت های میخکی معمولا ناقص هستند و احتمال دارد بعد در دادگاه مورد ایراد واقع شود .چنانچه در این زمینه نیاز به کمک دارید با کارشناس حقوقی مجموعه در واتساپ در پیام دهید .

تنفیذ طلاق نروژی در دادگاه ایران 

گاهی زوجین ایرانی که طلاق نروژی انها به صورت یکطرفه صادر می شود با توجه موضوع احوال شخصیه که بیان کردیم باید طلاق انها در دادگاه خانواده ایران نیز موزد تایید قرار گیرد بدین منظور میتوانید از طریق سامانه ثنا یا میخکی به وکیل خود درایران وکالت داده تا بدون نیاز به حضور شما ان رای را در دادگاه خانواده ایران نیز مطرح نماید و درصورت تایید ان را ثبت کند البته حسب رویه های عملی و متفاوت بودن قوانین شرعی و قانونی ایران با دیگر کشورها ،تفیذ رای طلاق صادره از دادگاههای خارجی به سختی مورد پدیرش قرار میگیرد و درچنین حالتی میتوان از رای طلاق صادره در نروژبه عنوان یک دلیل استفاده نمود .لذا دریافت مشاوره از یک وکیل متخصص دراین زمینه میتواند راهگشا وکمک کننده باشد .

برای شروع روند کار خود میتوانید به کارشناس گروه حقوقی ندای حق در واتساپ پیام ارسال فرمایید.

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید.

معدل امتیازها: 0 / 5. تعداد افرادی که امتیاز داده اند: 0

هنوز امتیازی داده نشده است.

وکیل ملکی در تهران | مشاوره رایگان بهترین وکیل دعاوی ملکی

وکیل ملکی

5 (1) وکیل ملکی کیست؟ اکثر پرونده های قضایی مطرح در دادگستری را دعاوی ملکی تشکیل می

ادامه مطلب >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *