وکیل جعل اسناد در تهران

وکیل جعل اسناد | بهترین وکیل جرم جعل تهران
5
(7)

جعل اسناد یکی از جرایم مهم محسوب می‌شود که در طی سال‌های اخیر افزایش یافته است و همواره پرونده های متعددی در زمینه جعل اسناد در محاکم قضایی تشکیل می شود. به نحوی که کمک گرفتن از وکیل جعل اسناد در این زمینه، تبدیل به یک ضرورت شده است.

تماس با کارشناسان ندای حق

در این مطلب ویژگی های وکیل جعل سند را بررسی کرده و در نهایت وظایف او را شرح می‌دهیم.

وکیل جعل اسناد کیست؟

وکیل جعل اسناد همان وکیل دادگستری است که با داشتن پروانه وکالت معتبر به نمایندگی از طرف موکل خود در دادگاه حضور یافته و در واقع در زمینه کیفری فعالیت داشته و با روش‌های جعل اسناد آشنا بوده و مصادیق جرم و روش‌های اثبات آن را می‌شناسد. بنابراین، به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند.

برای مطالعه راهنمای جامع انواع جرم جعل سند و مجازات آنها به لینک جرم جعل مراجعه کنید.

ویژگی‌های وکیل خوب برای جعل اسناد

یک وکیل متبحر باید در زمینه تخصصی خود، اطلاعات لازم را داشته باشد. بنابراین، وکیل جعل نیز از این قاعده مستثنی نیست. ویژگی‌های وکیل خوب برای جعل اسناد عبارتند از:

  • تسلط کامل به قوانین مرتبط با جعل اسناد
  • اشنایی با رویه های قضایی مرتبط با جرم جعل
  • آشنایی با دعاوی مرتبط با جعل سند و نحوه طرح آن ها
  • برخورداری از اخلاق حرفه‌ای
وظایف-وکیل-جعل-اسناد
وظایف-وکیل-جعل-اسناد

وظایف وکیل جعل اسناد

از اصلی ترین وظایف وکیل جعل اسناد می توان به شکایت از جاعل و اثبات جعلی بودن سند اشاره کرد. در این صورت اقامه دعوا و دفاع از حقوق موکل باید در راس وظایف وکیل قرار گیرد. با توجه به این که پیگیری پرونده های مربوط به جعل اسناد از پیچیدگی  و حساسیت زیادی برخوردار است، وکیل جعل اسناد وظیفه دارد از تمامی ادله ای که به اثبات این جرم کمک می کند، استفاده نماید.

مزایای همکاری با وکیل در پرونده های جعل سند

مهمترین مزایای همکاری با وکیل در پرونده های جعل سند عبارتند از:

  • پیگیری سریع و دقیق روند رسیدگی به پرونده
  • جمع اوری مدارک و شواهد برای ارائه به مرجع قضایی
  • شرکت در جلسات دادگاه و احقاق حق توسط وکیل
  • صرفه جویی در وقت و انرژی
  • جلوگیری از ایجاد ضررهای مالی
  • طرح شکایت به دو صورت حقوقی و کیفری و پیگیری هردو

وکیل جعل اسناد عادی و رسمی

اسنادی که شرایط موجود در ماده 1287 ق. م را داشته باشند، رسمی محسوب می‌شوند. سایر اسناد نیز مطابق با ماده 1289 ق.م در دسته اسناد عادی قرار می‌گیرند. وکیل جعل اسناد عادی و رسمی در هر دو دسته دارای تخصص بوده و امکان دفاع از موکل را خواهد داشت. مجازات جعل سند غیررسمی، جریمه نقدی و سه ماه تا یک سال حبس است. مجازات جعل کردن سند رسمی، چنانچه مرتکب، کارمند رسمی و در راستای انجام وظیفه مرتکب جعل شود مجازات آن، یک تا پنج سال حبس و جریمه نقدی است.

وکیل جعل چک

چک یکی از معتبرترین اسناد تجاری است که جعل آن می تواند عواقب زیادی برای جاعل یا استفاده کننده از سند مجعول به همراه داشته باشد.

در شرایطی که فردی تمام یا بخشی از چک سفید امضاء را بدون رضایت و اجازه صادرکننده، تکمیل نموده یا تغییر داده باشد و یا با آگاهی از جعلی بودن چک، از آن استفاده کند؛ جرم جعل اتفاق افتاده است.

 وکیل جعل چک در این شرایط، می تواند به شما کمک کند تا با شکایت به موقع و استناد به دلایل موجود، با اثبات این جرم، از ضررهای  بعدی  سوء استفاده از چک جلوگیری نمایید.

وکیل جعل مهر و امضاء

چنانچه فردی با ساخت مهر یا جعل کردن امضاء، اسناد را مهر زده یا امضاء کند؛ مرتکب جرم جعل خواهد شد. بنابراین با توجه به نوع سندی که جرم جعل روی آن صورت گرفته است؛ به مجازات تعیین شده برای اسناد عادی یا رسمی محکوم می‌شود.

وکیل جعل اسناد ملکی

جعل اسناد ملکی به معنای تغییر دادن اطلاعات مندرج در سند و تحریف مفاد سند اصلی است. در این حالت چنانچه فردی با استفاده از مصادیق موجود در 523 قانون مجازات اسلامی، اقدام به تغییر اسناد ملکی کند؛ جاعل شناخته شده و مجازات خواهد شد. در این شرایط باید از وکیل جعل اسناد ملکی کمک گرفت. وکیل جعل اسناد باید با کمک ادله موجود، جعل یا استفاده از سند مجعول را اثبات کند.

وکیل جعل مدرک تحصیلی

این نوع جعل زمانی صورت می گیرد که فردی قصد دارد در جایی استخدام شده و نیاز به مدرک تحصیلی مورد مطالبه  وزارتخانه  یا اداره مربوطه دارد.

بر اساس ماده 527 قانون مجازات اسلامی در صورتی که فردی مدارک فارغ التحصیلی یا ریز نمرات تحصیلی، مدرک اشتغال به تحصیل و تاییدیه موسسات و دانشگاه های داخلی و خارجی را جعل کرده یا با علم و آگاهی مورد استفاده قرار دهد، جاعل شناخته خواهد شد.

بهترین-وکیل-جعل-اسناد-تهران
بهترین-وکیل-جعل-اسناد-تهران

بهترین وکیل جعل اسناد در تهران

حق انتخاب وکیل، از جمله حقوق قانونی پیش بینی شده برای افراد در حوزه های حقوقی، کیفری و خانواده است. به همین جهت،  افراد چه  در مقام خواهان یا خوانده دعوا (در امور حقوقی)، شاکی یا متهم ( در امور کیفری ) می توانند اقدام به انتخاب بهترین وکیل در هر موضوع و بررسی شرایط و نهایتا اعطای وکالت به او نمایند.

هزینه وکیل جعل اسناد

هزینه وکیل جعل اسناد به توجه به میزان پیچیدگی پرونده و زمان پیگیری آن و تجربه وکیل و مهارت او بستگی دارد. در نهایت هزینه وکیل جعل اسناد بر اساس توافق طرفین و با در نظر گرفتن شرایط پرونده تعیین خواهد شد. برای اطلاع از هزینه وکیل جعل سند در مورد خاص پرونده خودتان فقط کافی است با کارشناسان ندای حق تماس بگیرید.

شماره وکیل جعل اسناد

وکیل جعل فردی است که نسبت به روش های جعل اسناد در ایران، مصادیق جرم جعل، راه های اثبات جرم جعل، تشخیص و شناسایی اسناد جعلی و… آشنایی کامل دارد. برای یافتن بهترین وکیل جعل اسناد در تهران باید تجربه وکیل را بررسی کرد. بهترین وکلای جعل اسناد باید با ارائه ادله قانونی، چالش‌های موجود در پرونده را حل کرده و نتیجه مناسب را کسب کنند.

چنانچه به وکیل جعل اسناد در تهران نیازدارید با شماره 02166895246 در ساعات اداری تماس بگیرید و یا در واتساپ به شماره 09390188663 پیام ارسال فرمایید.

سوالات متداول
وکیل جعل اسناد کیست؟

وکیل دادگستری است که با داشتن پروانه وکالت و دانش کافی  و در چهارچوب حدود و اختیارات قانونی، در دادگاه به نیابت از موکل، از وی دفاع می نماید.

وظایف وکیل جعل اسناد چیست؟

از جمله وظایف وکیل جعل اسناد، اقدام به طرح شکایت کیفری و یا دفاع  از آن  و بهره گرفتن از تمامی اسناد و مدارک موجود، جهت اثبات جرم جعل یا دفاع در قبال  اتهام  می باشد.

از مزایای همکاری با جعل اسناد چیست؟

از جمله مزایای همکاری با وکیل جعل اسناد می توان به پیگیری سریع و دقیق و استفاده از تمامی ادله قانونی برای اثبات جرم، نام برد که در مقاله نیز توضیح داده شده است.

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید.

معدل امتیازها: 5 / 5. تعداد افرادی که امتیاز داده اند: 7

هنوز امتیازی داده نشده است.

وکیل ملکی در تهران | مشاوره رایگان بهترین وکیل دعاوی ملکی

وکیل ملکی

5 (1) وکیل ملکی کیست؟ اکثر پرونده های قضایی مطرح در دادگستری را دعاوی ملکی تشکیل می

ادامه مطلب >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *