وکیل دیه تصادفات در تهران

وکیل دیه تصادفات | بهترین وکیل تصادفات در تهران
5
(1)

قانونگذار در مورد تصادفات رانندگی برای حوادث منجر به جراحت یا فوت، دیه را مقرر نموده است. نکته حائز اهمیت این است که در تصادفات غیر فوتی، شرکت بیمه یا صندوق تامین خسارات بدنی باید در صورت نیاز بعد از گزارش پلیس و یا مراجع ذیصلاح حداقل ۵۰ درصد دیه را پرداخت نموده و برای باقی مبلغ منتظر رای نهایی دادگاه بمانند. اما چنانچه تصادف منجر به فوت شده باشد، شرکت بیمه مربوطه می‌تواند در صورت توافق با راننده مقصر حادثه و اخذ رضایت از ورثه متوفی، بدون نیاز به رأی از مراجع قضائی، دیه و دیگر خسارت‌های بدنی وارده را پرداخت نماید و این خود باعث جلوگیری از اطاله زمان و هزینه خواهد شد.

تماس با کارشناسان ندای حق

در این مطلب می خواهیم در مورد دیه تصادفات و مفهوم آن، موارد تعلق دیه تصادفات به افراد و وکیل دیه تصادفات صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

وکیل دیه تصادفات کیست؟

در بسیاری از موارد اشخاص آسیب دیده از تصادفات برای مطالبه دیه و خسارات خود دچار مشکلات متعددی می شوند. وکیل دیه تصادفات فردی است که ضمن آشنایی با قوانین دیه و بیمه شخص ثالث و بخشنامه های مرتبط، به صورت کاملا تخصصی برای وصول دیه بیمه گذاران در تصادفات رانندگی اقدام می نماید و در وصول مبلغ دیه طرف دعوای شرکت های بیمه نیز می باشد.

دیه-تصادفات-به-چه-کسی-تعلق-می-گیرد؟
دیه-تصادفات-به-چه-کسی-تعلق-می-گیرد؟

دیه تصادفات چیست و به چه کسی تعلق می گیرد؟

دیه از موارد شرعی و فقهی است و قانون هم به آن پرداخته است. دیه مال یا مبلغی است که بر اثر کشتن یا نقص عضوی از انسان به او یا بازماندگانش پرداخت می شود. دیه تصادفات که در اثر بی احتیاطی، بی مبالاتی، عدم مهارت و یا عدم رعایت نظامات و مقررات رانندگی حادث می شود در صورت فوت فرد همان مبلغی است که در ابتدای هر سال با توجه به نرخ تورم اعلام شده از طرف بانک مرکزی ایران، تعیین شده و بعد از موافقت رئیس قوه قضاییه، به اطلاع عموم می‌رسد. در صورت جراحت یا نقص عضو، دیه سایر اعضای بدن نیز بر مبنای آن محاسبه می گردد.

همان طور که می دانید انجام بیمه شخص ثالث برای کلیه دارندگان وسایل نقلیه زمینی اجباری است. لذا تمامی افرادی که طی تصادف، زیان مالی یا آسیب جسمی می بینند تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می گیرند و این دیه در صورت شرایط قانونی به تمام افراد اعم از عابر پیاده، راننده و سرنشین خودروی آسیب دیده، راننده و سرنشین خودروی مقصر تعلق می گیرد. چرا که قانون دیه تصادفات، همان قانون بیمه شخص ثالث می باشد. البته راننده مقصر حادثه دیده، شخص ثالث نیست اما او هم می تواند تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گیرد.

مزایای همکاری با وکیل دیه تصادفات

داشتن وکیل دیه در تصادفات اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات به دلیل پیچیدگی‌های قضایی و مسائل مربوط به میزان دیه در پزشکی قانونی، باعث از بین رفتن حق مجروحین حادثه می‌شود. از این رو حضور یک وکیل دیه تصادف که دانش و تجربه در زمینه دیه بیمه شخص ثالث داشته باشد، ضروری است. زیرا یک غفلت ساده در پرونده، می تواند منجر به از دست رفتن مبلغ زیادی از دیه فرد شود. در ذیل به مزایای همکاری با وکیل دیه تصادفات اشاره می‌کنیم:

  • دانش حقوقی: وکیل دیه با قوانین و مقررات مربوط به تصادفات و بیمه آشنا است و دانش فنی و حقوقی لازم را برای دفاع  از شما در دادگاه دارد. او قادر است در تشخیص و اثبات مسئولیت طرف مقابل و محاسبه میزان خسارت به شما کمک کند.
  • مذاکره و توافق: وکیل دیه در مذاکرات با شرکت بیمه یا وکیل طرف مقابل در جهت حصول حقوق شما نقش بسزایی دارد. او می‌تواند به عنوان نماینده شما با شرکت بیمه یا وکیل طرف مقابل مذاکره کند و سعی کند تا به توافقی منصفانه و مطلوب برسید.
  • کاهش استرس: تجربه قضایی و پرونده‌های مشابهی که وکیل دیه دارد، می‌تواند به شما در کاهش استرس و دغدغه‌های مربوط به پرونده کمک کند.

نکته: لازم به ذکر است که همه موارد فوق تحت تأثیر شرایط و جزئیات خاص هر پرونده قرار می‌گیرند. مهم است که در انتخاب وکیل دیه، به تجربه، تخصص و سابقه کاری او در حوزه تصادفات توجه کنید.

وکیل دیه تصادفات چه مسئولیت هایی را بر عهده دارد؟

بعد از وقوع یک تصادف، شخص شاکی در صورت جراحت و نقص عضو و یا در صورت فوت، وکیل یا وراث او باید برای گرفتن دیه مراحل قانونی پرونده را پیگیری کنند. وکیل تصادفات در قبال آن ها مسئولیت هایی را خواهد داشت که به شرح ذیل می باشد.

  • مشاوره حقوقی: وکیل دیه تصادفات به طرف آسیب دیده در ارائه مشاوره‌ حقوقی کمک می‌کند. او باید به شخص توضیح دهد که چه حقوقی در قبال خسارت ‌های ناشی از تصادف دارد و چگونه می‌تواند این حقوق را مطالبه کند.
  • جمع‌آوری مدارک: وکیل دیه تصادفات باید تمامی مدارک و اطلاعات مربوط به تصادف و خسارات آن را جمع‌آوری کند که شامل پرونده پزشکی، شواهد فیزیکی، گزارش‌های حادثه و سایر مدارک مرتبط است.
  • مذاکره و تسویه: یکی از وظایف اصلی وکیل دیه تصادفات، مذاکره با طرف مقابل است. او برای جبران خسارت و دریافت دیه برای موکل خود تلاش می‌کند. در صورت توافق، قرارداد تسویه بین دو طرف امضا می ‌شود.
  • رسیدگی به پرونده در دادسرا و دادگاه: در صورت عدم توافق و نیاز به رسیدگی قضایی، وکیل دیه تصادفات می‌تواند پرونده را از طریق مسیر قانونی پیش ببرد و در جلسات دادگاه حضور پیدا کند. او باید دلایل و شواهد مناسب را در دادگاه ارائه دهد تا حقوق و منافع موکل به درستی تامین شود.
  • پیگیری پرونده در اجرای احکام: اگر طرفین دعوا بر نحوه پرداخت دیه توافق نکرده باشند وکیل باید پس از قطعی شدن محکومیت فرد به پرداخت دیه و واریز آن، به اجرای احکام مراجعه نموده و مبلغ واریزی را برای موکل دریافت کند.
بهترین وکیل تصادفات در تهران
بهترین وکیل تصادفات در تهران

بهترین وکیل دیه تصادفات در تهران

دیه تصادفات مخصوصا در مواردی که منجر به فوت می شود روندی طولانی دارد و شما در صورت کمک گرفتن از وکیل می توانید بهترین نتیجه ممکن را در دعاوی مربوط به تصادفات کسب کنید. بهترین وکیل دیه تصادفات در تهران نسبت به دادسرا و دادگاه ویژه تصادفات و روند رسیدگی آن ها اشراف کامل داشته و شما را در فرآیند تعیین میزان دیه و مذاکره با طرف مقابل یاری می کند.

مشاوره وکیل دیه تصادفات

چنانچه شخص در تصادف دچار آسیب شده و یا در صورت فوت وی، بازماندگان حتما از مشاوره وکیل دیه تصادفات جهت تامین اطلاعات حقوقی خود برای تشکیل پرونده و راهنمایی در مسیر آن استفاده نمایند. در واقع ارائه مشاوره وکیل دیه تصادفات به زیان دیده یک امر حیاتی است و به او کمک می کند بتواند دیه خود را به صورت کامل از شرکت بیمه وصول نماید.

هزینه وکیل تصادفات

وکیل تصادفات با مطالعه پرونده و در نظر گرفتن شرایط آن و میزان سختی و مدت زمانی که برای پیگیری و اخذ نتیجه مطلوب لازم است هزینه را برآورد و به صورت شفاف به موکل اعلام می نماید و معمولا با در نظر گرفتن موارد ذکر شده بین وکیل و موکل توافق می گردد و پرداخت نهایی هزینه وکیل تصادفات منوط به وصول دیه است.

شماره وکیل دیه تصادفات

وکیل تصادفات در تهران، به عنوان حامی حقوقی شما در هنگام تصادفات رانندگی، نقش بسیار مهمی در پیشبرد پرونده حقوقی بر عهده دارد. وکلاء متخصص ما در گروه حقوقی ندای حق با داشتن دانش و تجربه لازم در زمینه قوانین و مقررات مربوط به تصادفات، تلاش می‌کنند تا شما را در مراحل حقوقی پس از تصادف همراهی کنند. چنانچه به وکیل دیه تصادفات در تهران نیاز دارید با شماره 02166895246 در ساعات اداری تماس بگیرید و یا در واتساپ به شماره 09390188663 پیام ارسال فرمایید.

دیه تصادفات به چه افرادی تعلق می گیرد؟

تمام افراد زیان دیده در تصادف، طبق قانون بیمه شخص ثالث، مشمول دریافت دیه تصادفات می باشند.

دیه تصادفات چیست؟

چنانچه در حوادث رانندگی فردی دچار آسیب مالی یا جانی شود راننده وسیله نقلیه مسئول پرداخت دیه تصادفات به فرد زیان دیده است.

وکیل دیه تصادفات کیست؟

وکیل دیه تصادفات فردی است که با داشتن اطلاعات کافی نسبت به قوانین مربوط به دیه و بیمه در جهت احقاق حقوق زیان دیده در برابر مراجع قضایی و بیمه‌ها اقدام می نماید.

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید.

معدل امتیازها: 5 / 5. تعداد افرادی که امتیاز داده اند: 1

هنوز امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *