بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران | وکالت طلاق توافقی 1403
4.4
(7)

وکیل طلاق توافقی برای زمانی است که زوج و زوجه به عنوان آخرین راه حل به طور جدی بر سر موضوع طلاق توافقی هم نظر باشند. در این صورت، آنها باید در خصوص کلیه مسائل مالی ناشی از زوجیت مانند مهریه، نفقه و اجرت المثل و همچنین در موارد غیر مالی مانند حضانت و ملاقات فرزند باهم توافقات لازم را انجام دهند.

تماس با کارشناسان ندای حق

هر نوع توافقی بر این موارد از نظر دادگاه محترم است. با توجه به پیچیدگی و زمان بر بودن مراحل آن، بسیاری از زوجین تصمیم بر انتخاب وکیل طلاق توافقی می گیرند تا مجبور نباشند در تمام مراحل مربوط به پروسه طلاق شرکت کرده و بدون نیاز به حضور آنها، طلاق توافقی در زمان کوتاهتری صورت گیرد.

وکیل طلاق توافقی کیست؟

اگر به دنبال وکیل برای طلاق توافقی هستید، انتخاب وکیل مناسب بسیار مهم است. وکیل شما باید تجربه کافی در زمینه طلاق و توافق‌نامه‌های طلاق داشته باشد و قادر به مدیریت مسائل حقوقی مربوط به تقسیم دارایی، نفقه، حق حضانت فرزندان، و سایر مسائل مربوط به طلاق باشد. با مشاوره شخصی با وکلا، مطرح کردن سوالات از آنها و ارزیابی تجربه و تخصصشان، می‌توانید وکیل مناسب برای طلاق توافقی خود را پیدا کنید.

اگر مایلید از وکیل پایه یک و مجرب طلاق در تهران خدمات تخصصی دریافت کنید، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با شرایط و مراحل همکاری و دریافت مشاوره رایگان به صفحه وکیل طلاق مراجعه کنید.

گروه حقوقی ندای حق با سالها تجربه در زمینه دعاوی خانواده اماده ارائه خدمات به هموطنان داخل وخارج از ایران می باشند برای دریافت مشاوره یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری با کارشناس گروه حقوقی ندای حق در واتساپ در ارتباط باشید.

مزایای-همکاری-با-وکیل-طلاق
مزایای-همکاری-با-وکیل-طلاق

مزایای همکاری با وکیل طلاق توافقی

برای هر نوع طلاقی، در ابتدا نیاز به صادر شدن حکم از طرف دادگاه است و طلاق توافقی به این معنی نیست که شما بتوانید بدون رای دادگاه، به دفترخانه برای طلاق مراجعه کنید. بلکه طلاق توافقی به این معنی است که زن و شوهر بر سر برخی مسائل مانند نفقه، حضانت و مهریه با یکدیگر توافق می کنند که این امر باعث سرعت بخشیدن به روند طلاق می شود.

اگر به دنبال طلاق سریع می باشید، برای آشنایی با سریع ترین راه طلاق از طرف زن و مرد به لینک سریع ترین راه طلاق مراجعه کنید.

استفاده از خدمات وکیل طلاق توافقی می تواند علاوه بر تسریع در روند کار، باعث شود که مراحل اداری وقضایی طلاق بدون حضور هیچ یک از زوجین، توسط وکیل اجرا شود.

از نظر برخی افراد که آگاهی کامل و روشنی از طلاق ندارند، طلاق توافقی امر ساده ای به نظر می آید؛ اما اینگونه نیست. انجام مراحل اداری وقضایی پرونده های طلاق حتی از نوع توافقی بسیار زمان بر است. به علاوه اگر برای نخستین بار است که در جریان پرونده حقوقی قرار می گیرید و مجبور به رفت و آمد به دادگاه و مراجع ذی صلاح هستید، احتمالا دچار اضطراب زیادی خواهید شد. وکیل طلاق توافقی بار ها در جریان پرونده های طلاق قرار گرفته است و آشنایی کامل به مراحل رسیدگی به پرونده دارد. از این رو می تواند در مدت زمان کوتاهی و بدون نیاز به حضور شما، مسیر حقوقی پرونده را دنبال کند.

اگرچه طلاق توافقی، نسبت به دیگر پرونده های حقوقی از میزان دشواری کمتری برخوردار است اما باز هم نیاز است که از برخی مسائل حقوقی و مفاد قانونی آگاهی داشته باشید. وکیل طلاق توافقی فردی است که تجربه و اطلاعات لازم در پرونده های طلاق را دارد و در عین حال شما را نسبت به حقوق قانونی تان، آگاه می کند.

مهم:  در هر زمینه ای بهتر است که برای جلوگیری از ضایع شدن حق خود، از افراد متخصص و مجرب کمک بگیرید. این موضوع به ویژه در پرونده های حقوقی اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین با دقت و شناخت کافی اقدام به انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی نمایید.

نقش وکیل طلاق توافقی در پروسه طلاق

هرچند گفته شد طلاق توافقی در بین دعاوی خانوادگی از سختی کمتری برخوردار است و آن هم بیشتر به خاطر اینکه زوجین برسر مسائل مالی و غیرمالی توافق میکنند اما اخذ یک رای کامل وجامع خیلی مهم است که طی آن تمام موارد توسط دادگاه لحاظ شده و در آینده شما را دچار مشکلات حقوقی و مالی ننماید.

از انجا که طبق بخشنامه 1402 زوجین مکلف شدند برای انجام پروسه طلاق توافقی قبل هرگونه مراجعه به دادگاه ابتدا به مراکز بهزیستی مراجعه نمایند و بعد از شرکت درجلسات مشاوره در صورت عدم توافق گواهی عدم انصراف از طلاق را دریافت نموده وسپس نسبت به ارائه دادخواست اقدام نمایند.

وکیل طلاق توافقی ضمن اشنایی با روند بخشنامه های متعددی که دراین زمینه صادرمیگردد در تنظیم صورتجلسه طلاق توافقی نهایت دقت و توجه را نموده و سریع ترین راه را برای پایان به تنش های بین زوجین انتخاب میکند. لذا برای شروع این فرایند باید زوجین در سامانه ثنا ثبت نام نموده و قرارداد وکالت خود را با وکیل طلاق توافقی امضاء نمایند .

طلاق توافقی مناسب تر است یا حق طلاق زن 

همانطور که بارها تاکید شده طلاق باید به عنوان اخرین راهکار و راه حل استفاده شود و بهتراست به منظور حفظ کانون زندگی مشترک ودرصورت وجود فرزند به منظور اینده بهترانها ، با مشاور خانواده و روانشناس معتمد مشورت کنید و چنانچه نیاز به وکیل خانواده داشتیدبا ما درارتباط باشید.

جهت آشنایی با شرایط، مدارک و مراحل طلاق با وکالت طلاق یا همان حق طلاق، به مقاله طلاق با داشتن حق طلاق مراجعه کنید.

در طلاق توافقی، زن ومرد نسبت به موضوع جدایی اتفاق نظر داشته و برای موضوعاتی مانند مهریه، اجرت المثل، نفقه و حضانت فرزندان با هم توافق و تعامل نموده و دادگاه هم به تصمیم انها احترام گذاشته و بر مبنای ان رای صادر می نماید و طرفین جهت ثبت طلاق توافقی به یکی از دفاتر طلاق مراجعه نموده و آن را ثبت نهایی می کنند.

لازم به ذکر است دراین نوع طلاق هم میتوانند خودشان ابتدا در سامانه تصمیم ثبت نام کرده و مراحل غربالگری، مشاوره، شرکت در جلسات شورا و دادگاه را بروند و هم با توجه به درگیری های زیاد و مراحل طولانی ان که بعضا بدون وکیل، حدود 5 الی 6 ماه طول می کشد و هم می توانند به یک وکیل خوب برای طلاق توافقی وکالت دهند تا بدون نیاز به حضور انها مراحل را درکمترین زمان انجام دهد .

اما درمورد حق طلاق چون اختیار طلاق قانونا با مرد است میتواند این حق را در قالب یک سند رسمی به زن واگذار نماید که به موجب ان سند، زن میتواند حتی بدون حضور همسرش به دادگاه مراجعه و کارهای مربوط به طلاق را انجام دهد .در این حالت زن میتواند هم از طرف خود و هم همسرش اقدام به دادن وکالت به وکیل برای طلاق توافقی کند، اما از طرف همسرش ملزم به اخذ وکیل دادگستری می باشد .لذا چه در طلاق توافقی چه در حق طلاق زن ، برای پیگیری مراحل ان میتوانید به وکلای خانواده و طلاق ،وکالت دهید.

شرایط طلاق توافقی

طلاق توافقی یعنی زوجین بنا به عدم تفاهم در زندگی مشترک یا به هر دلیلی هر دو موافق انجام طلاق هستند و بالطبع در مورد حقوق مالی مانند مهریه، اجرت المثل و … و امور غیرمالی مانند  حضانت فرزند توافق کامل دارند پروسه انجام طلاق توافقی یک روال اداری و قانونی است که حضور وکیل دادگستری می تواند تاحد زیادی از تنش های طی مراحل دادرسی بکاهد.

هر چند هریک از زوجین می تواند وکیل خود را به طور مستقل انتخاب کند ولی با توجه به توافقی بودن موضوع می توانند هر دو نفر وکالت خود را به جهت سهولت کار و هماهنگی بین دو وکیل و پیشبرد سریع تر به یک دفتر وکالت واگذار نمایند که بدون نیاز به حضور شما مراحل قانونی را پیش برده و در دفترخانه طلاق ثبت نهایی نمایند.

نکته: دقت داشته باشید طلاق به عنوان آخرین راه حل است و اگر پس از مشورت با مشاور خانواده و تلاش برای استحکام زندگی مشترک به نتیجه نرسیدید، در نهایت برای انجام پروسه قانونی می توانید به گروه حقوقی وکلای ندای حق اعتماد کنید.برای مشاوره به کارشناس مجموعه در واتساپ پیام ارسال فرمایید.

برای این که طلاق توافقی به بهترین نحو انجام شود باید با مراحل آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید در زمانی اندک، حکم صادر شده توسط دادگاه برای انجام طلاق توافقی را دریافت کنید. ما در مجموعه حقوقی ندای حق، جزئیات روند پرونده طلاق را در اختیار موکلین خود قرار می دهیم تا دیدگاه شفاف و دقیقی از مراحل طلاق داشته باشند.

پیگیری مراحل اداری وقضایی پرونده بر عهده وکیل است و نیازی به حضور طرفین نیست. با این حال، در برخی مراحل مانند آزمایش های بکارت و یا بارداری نیاز به حضور زوجه است.

مراحل-اخذ-وکالت-در-طلاق
مراحل-اخذ-وکالت-در-طلاق

مراحل اخذ وکالت طلاق توافقی

برای اخذ وکالت طلاق توافقی در حال حاضر دو سامانه ثنا و میخکی وجود دارد .سامانه ثنا از سال 95 راه اندازی شده که به صورت الکترونیکی بوده و دیگر ابلاغی به شکل سابق و کاغذی موجود نیست و از بروز مشکلاتی مانند تعویض ادرس وعدم اطلاع فرد جلوگیری میشود.

لذا هموطنان درایران از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ایرانیان مقیم خارج از کشور در صورت داشتن کارت ملی هوشمند و یک سیم کارت فعال درایران که امکان دریافت کد را داشته باشد میتوانند به راحتی در این سامانه ثبت نام نمایند و اگر امکان ثبت نام از طریق ثنا برای ایرانیان مقیم خارج وجود نداشت، از طریق سامانه میخکی وزارت امور خارجه می توانند این وکالت را به وکیل طلاق توافقی بدهند.

طلاق توافقی خارج از کشور

طلاق توافقی خارج از کشور یک وضعیت طلاق است که زوجین در کشورهای مختلف هستند یا یکی از همسران در حال حاضر در یک کشور غیرمحل سکونت اقامت دارد. در این حالت، پروسه طلاق باید با رعایت قوانین حقوقی مختلف و متفاوت از کشورهای مختلف صورت گیرد.

برخی نکات کلیدی در مورد طلاق توافقی خارج از کشور عبارتند از:

قوانین حقوقی: بر اساس جایگاه زوجین در کشورهای مختلف، ممکن است قوانین حقوقی مختلفی بر روی مواردی مانند تقسیم دارایی، نفقه، و حق حضانت فرزندان تأثیر بگذارند. بنابراین، مهم است که با یک وکیل با تخصص در حقوق بین‌المللی یا حقوق خصوصی مشورت کنید

لازم به ذکر است با توجه به اینکه طبق ماده 6 قانون مدنی قوانین مریوط به احوال شخصیه ازجمله طلاق درمورد کلیه اتباع ایران ولو مقیم خارج باشند مجری خواهد بود لذا در نهایت حتی با وجود ثبت طلاق توافقی درخارج ایران، زوجین باید آن را طبق قانون کشور خود نیز به ثبت برسانند. وکیل طلاق توافقی بدون نیاز به حضور شما در ایران، تمام مراحل را پیش برده و در نهایت نسبت به ثبت آن در دفترخانه طلاق اقدام می نماید.

هزینه وکیل طلاق توافقی

هزینه وکیل طلاق توافقی با توجه به شرایط پرونده مطروحه واینکه زوجین تمایل به حضور در بعضی جلسات دادرسی داشته باشند یا خیر متفاوت است چرا که بعضی از زوجین به دلیل مشغله کاری و یا جلوگیری از ایجاد تنش های طی مراحل دادرسی تا انتها که ثبت طلاق در دفترخانه انجام می شود هیچکونه تمایلی به حضور ندارند و کلیه موارد به وکیل واگذار می شود.

هزینه وکیل طلاق توافقی در این صورت شامل بخشی ثابت از جمله هزینه دادرسی، مشاره، داوری، شورای حل اختلاف، تست عدم بارداری و هزینه ثبت در دفترخانه و حق الوکاله می باشد و در موارد طلاق توافقی حتی با وجود دو وکیل یک هزینه پرداخت می شود و معمولا توسط کسی که دادخواست را ارائه میدهد صورت می گیرد و در بعضی موارد با توافق زوجین به صورت بالمناصفه پرداخت می شود.

بهترین-وکیل-طلاق-توافقی-در-تهران
بهترین-وکیل-طلاق-توافقی-در-تهران

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

انتخاب بهترین وکیل برای طلاق توافقی به ویژگی‌ها و مهارت‌های گوناگونی برمی‌گردد. در این مقاله به برخی از ویژگی‌ها و خصوصیاتی که بهترین وکیل طلاق توافقی تهران باید داشته باشد، اشاره شده است:

  • تخصص و تجربه
  • توانایی در مذاکره
  • آگاهی از قوانین
  • مهارت‌های حل اختلاف
  • شفافیت و صداقت
  • پایبندی به مسائل اخلاقی

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران کسی است که با اگاهی کامل از قوانین حقوق مدنی و حمایت خانواده و بخشنامه های مربوطه و جزئیات ان بتواند در زمان مشاوره ،زوجین را ازحقوق قانونی خود اگاه نموده وتوافق نامه را به گونه ای تنظیم نماید که از هرگونه مشکلات احتمالی اینده و ضررهای مادی زوجین جلوگیری شود و در نهایت این فرایند چالشی و عاطفی را از نظر قانونی به درستی پیش ببرد.

وکیل خانم برای طلاق توافقی

درهر پرونده ای موضوع مهم داشتن یک وکیل متعهد و پیگیر و پرتلاش و اگاه به قوانین است که با رویه دادگاه ها وسایر امور آشنایی کامل داشته باشد و موضوع جنسیتی مطرح نیست کمااینکه گروه حقوقی ندای حق متشکل از وکلای اقا وخانم پایه یک دادگستری است که تجربه کافی درامور خانواده را دارند اما در موضوع پرونده های طلاق توافقی به دلیل جو حاکم بر روابط زوجین ودرگیری های عاطفی ودلایلی شخصی، زوج تمایل به انتخاب وکیل اقا و زوجه هم تمایل به انتخاب وکیل خانم برای طلاق توافقی دارند.

درنهایت داشتن یک وکیل با تجربه در این زمینه می تواند دراین باعث شود روند کار به درستی و در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد و زوجین از پیامدهای قانونی که ممکن است در آینده از بابت مهریه، اجرت المثل یا استرداد جهیزیه و حضانت فرزند مطرح می شود نگرانی نداشته باشند. چنانچه تمایل به انتخاب وکیل خانم برای طلاق توافقی دارید با کارشناس گروه حقوقی ندای حق در واتساپ در ارتباط باشید.

دریافت مشاوره حقوقی رایگان از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

موضوع طلاق و انواع آن در قانون و شرع مشخص شده است و هر دعوای خانوادگی با توجه به شرایط و اوضاع و احوال زوجین و چالش هایی که با ان روبرو می باشند، متفاوت است و با توجه به این موضوع قوانین و مقررات متعددی تدوین شده است. در شرایطی که زوجین به طور جدی به طلاق توافقی برای خاتمه دادن زندگی مشترک فکر می کنند دریافت مشاوره حقوقی از وکیل طلاق توافقی می تواند تا حدود زیادی راهگشا باشد و زوجین درگیر حواشی و موضوعات مختلف در دادگاه نشوند و توافقات خود را قبل هرگونه اقدام قطعی نمایند.

شماره وکیل برای طلاق توافقی

در طی پروسه طلاق توافقی تا زمان ثبت در دفترخانه ممکن است هر یک از زوجین نسبت به توافقات مکتوب صورتجلسه انصراف دهد. در چنین شرایطی گاها به دلیل جلوگیری از عدم پایندی زوجین به توافقات مکتوب، بخشیدن مهریه و در قبال ان اخذ سند وکالت در طلاق یکی از راهکارهایی است که باعث جلوگیری از این موارد می شود البته توصیه می شود قبل از اقدام به ثبت چنین اسنادی با وکیل طلاق توافقی مشورت نمایید. برای دریافت مشاوره حقوقی در این زمینه می توانید با شماره 02166895246 در ساعات اداری تماس بگیرید یا به کارشناس مجموعه در واتساپ به شماره 09390188663 پیام ارسال فرمایید.

سوالات متداول
آیا برای طلاق توافقی وکیل لازم است؟

خیر .اما با توجه به جزئیات قوانین حقوق خانواده وتخصصی شدن ان ،حضور وکیل باعث میشود پرونده با روند بهتر و سریع تر انجام شود.

برای طلاق توافقی بر روی چه مسائلی باید توافق کرد؟

موضوعاتی مانند مهریه ،اجرت المثل،نفقه وملاقات فرزند و نفقه ایام عده واسترداد جهیزیه مواردی است که باید نسبت به انها توافق نمود

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی چیست؟

اصل شناسنامه و کارت ملی زوجین
اصل سند ازدواج ودرصورت عدم دسترسی اخذ رونوشت ان

در صورتیکه آقا و خانم در شهرهای متفاوتی زندگی می کنند، امکان طلاق توافقی وجود دارد؟

بله. انجام طلاق توافقی بدون نیاز به حضور زوجین امکان پذیر است.

با داشتن حق طلاق آیا نیازی به حضور آقا در مراحل طلاق توافقی است؟

درصورت کامل بودن اختیارات زوجه دروکالتنامه (حق طلاق )نیازی به حضور اقا در مراحل طلاق توافقی نیست اما زوجه باید از طرف زوج الزاما وکیل به دادگاه معرفی نماید .

امکان عدم حضور موکل در دفتر ندای حق وجود دارد؟

بله .با توجه به اینکه وکالتنامه های الکترونیکی از طریق ثنا امضاءمیگردد و مورد تایید قوه قضائیه میباشد امکان برگزاری جلسات با موکل هم به صورت انلاین و هم حضوری وجود دارد .

برای سپردن پرونده طلاق توافقی به ندای حق چه کار باید بکنم؟

در ابتدا درواتساپ سوالات خود را از کارشناس مجموعه پرسیده و راهنمایی میشوید و با وکیل مربوطه یک جلسه انلاین یا حضوری مشاوره نموده و پس از اخذ وکالت از طریق سامانه ثنا ،پرونده شما توسط وکیل اغاز میشود .

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید.

معدل امتیازها: 4.4 / 5. تعداد افرادی که امتیاز داده اند: 7

هنوز امتیازی داده نشده است.

وکیل ملکی در تهران | مشاوره رایگان بهترین وکیل دعاوی ملکی

وکیل ملکی

5 (1) وکیل ملکی کیست؟ اکثر پرونده های قضایی مطرح در دادگستری را دعاوی ملکی تشکیل می

ادامه مطلب >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *