همانطور که گفتیم زمانی که زوج و زوجه به عنوان اخرین راه حل به طور جدی بر سر موضوع طلاق توافقی ،هم نظر باشند. می بایستی در خصوص کلیه مسائل مالی ناشی از زوجیت مانند مهریه،نفقه،اجرت المثل، و درمواردی تنصیف اموال ودرمورد امر غیرمالی مانند حضانت باهم توافقات لازم را انجام دهند . هر نوع توافقی براین موارد ازنظر دادگاه محترم است .با توجه به پیچیدگی و زمان بر بودن مراحل ان ،بسیاری از زوجین تصمیم بر انتخاب وکیل طلاق توافقی میگیرند تا مجبور نباشند در تمام مراحل مربوط پروسه طلاق توافقی شرکت کرده وبدون نیاز به حضور انها ،طلاق توافقی در زمان کوتاهتری صورت گیرد .

هدف اصلی از این متن، معرفی بهترین وکیل طلاق توافقی، راه های طلاق توافقی و چگونگی دسترسی به  یک وکیل مجرب و کارآزموده است. اگر درگیر پرونده طلاق هستید و می خواهید هر چه سریع تر روند قانونی پرونده را پیگیری کنید، به شما پیشنهاد می کنیم از تجارب و دانش حقوقی وکلای گروه حقوقی ندای حق استفاده کنید.چرا که از تنش و اختلافات احتمالی در طی پروسه نیز تا حد زیادی جلوگیری می شود .

مزیت های استفاده از وکیل طلاق توافقی

برای هر نوع طلاقی، در ابتدا نیاز به صادر شدن حکم از طرف دادگاه است و طلاق توافقی به این معنی نیست که شما بتوانید بدون رای دادگاه، به دفترخانه برای طلاق مراجعه کنید. بلکه طلاق توافقی به این معنی است که زن و شوهر بر سر برخی مسائل مانند نفقه، حضانت و مهریه با یکدیگر توافق می کنند که این امر باعث سرعت بخشیدن  به روند طلاق می شود.

استفاده از خدمات وکیل طلاق توافقی می تواند علاوه بر تسریع در روند کار، باعث شود که مراحل اداری طلاق بدون حضور هیچ یک از زوجین، توسط وکیل اجرا شود.

چگونه بهترین وکیل طلاق توافقی را بیابیم؟

در تمامی شهر ها حتی شهر های بسیار کوچک، وکیل های زیادی هستید که وکالت پرونده های طلاق توافقی را می پذیرند؛ اما آیا واقعا همه آنها از مهارت و توانایی کافی برخوردار هستند؟

وکلای خبره و با تجربه گروه حقوقی ندای حق در زمینه طلاق توافقی و سایر پرونده های حقوقی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. با واگذاری پرونده طلاق توافقی به وکلای پایه یک دادگستری ما، در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. شما می توانید از طریق راه های درج شده در همین صفحه، با وکیل طلاق توافقی ما تماس حاصل کنید و در زمانی اندک، از جزئیات روند کار آگاهی پیدا کنید.

مراحل و روند طلاق توافقی

برای این که طلاق توافقی به بهترین نحو انجام شود باید با مراحل آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید در زمانی اندک، حکم صادر شده توسط دادگاه برای انجام طلاق توافقی را دریافت کنید. ما در مجموعه حقوقی ندای حق، جزئیات روند پرونده طلاق را در اختیار موکلین خود قرار می دهیم تا دیدگاه شفاف و دقیقی از مراحل طلاق داشته باشند.

پیگیری مراحل اداری پرونده بر عهده وکیل است و نیازی به حضور طرفین نیست. با این حال، در برخی مراحل مانند آزمایش های بکارت و یا بارداری نیاز به حضور شما است. به طور کلی، در صورت تشخیص دادگاه، نیاز است که شما در برخی مراحل حضور داشته باشید.

طلاق توافقی مناسب تر است یا حق طلاق زن 

همانطور که بارها تاکید شده طلاق باید به عنوان اخرین راهکار و راه حل استفاده شود و بهتراست به منظور حفظ کانون زندگی مشترک ودرصورت وجود فرزند به منظور اینده بهترانها ، با مشاور خانواده و روانشناس معتمد مشورت کنید و چنانچه نیاز به وکیل خانواده داشتیدبا ما درارتباط باشید .

در طلاق توافقی،زن ومرد نسبت به موضوع جدایی اتفاق نظر داشته و برای موضوعاتی مانند مهریه ،اجرت المثل ،نفقه و حضانت فرزندان با هم توافق و تعامل نموده و دادگاه هم به تصمیم انها احترام گذاشته و برمبنای ان رای صادر مینماید و طرفین جهت ثبت طلاق توافقی به یکی از دفاتر طلاق مراجعه نموده و ان را ثبت نهایی میکنند .لازم به ذکر است دراین نوع طلاق هم میتوانند خودشان ابتدا در سامانه تصمیم ثبت نام کرده و مراحل غربالگری ،مشاوره،شرکت درجلسات شورا و دادگاه رابروند و هم با توجه به درگیری های زیاد و مراحل طولانی ان که بعضا بدون وکیل ،حدود ۵ الی ۶ ماه طول می کشد وهم  میتوانند به یک وکیل طلاق توافقی وکالت دهند تا بدون نیاز به حضور انها مراحل را درکمترین زمان انجام دهد .

اما درمورد حق طلاق چون اختیار طلاق قانونا با مرد است میتواند این حق را در قالب یک سند رسمی به زن واگذار نماید که به موجب ان سند، زن میتواند حتی بدون حضور همسرش به دادگاه مراجعه و کارهای مربوط به طلاق را انجام دهد .در این حالت زن میتواند هم از طرف خود و هم همسرش اقدام به دادن وکالت به وکیل طلاق توافقی کند اما از طرف همسرش ملزم به اخذ وکیل دادگستری می باشد .لذا چه در طلاق توافقی چه در حق طلاق زن ، برای پیگیری مراحل ان میتوانید به وکلای خانواده و طلاق ،وکالت دهید .

ضرورت استفاده از وکیل طلاق توافقی

از نظر برخی افراد که آگاهی کامل و روشنی از طلاق ندارند، طلاق توافقی امر ساده ای به نظر می آید؛ اما اینگونه نیست.  انجام مراحل اداری وقضایی پرونده های طلاق حتی از نوع توافقی بسیار زمان بر است. به علاوه اگر برای نخستین بار است که در جریان پرونده حقوقی قرار می گیرید و مجبور به رفت و آمد به دادگاه و مراجع ذی صلاح هستید، احتمالا دچار اضطراب زیادی خواهید شد.  وکیل طلاق توافقی بار ها در جریان پرونده های طلاق قرار گرفته است و آشنایی کامل به مراحل رسیدگی به پرونده دارد. از این رو می تواند در مدت زمان کوتاهی و بدون نیاز به حضور شما، مسیر حقوقی پرونده را دنبال کند.

اگرچه طلاق توافقی، نسبت به دیگر پرونده های حقوق از میزان دشواری کمتری برخوردار است اما باز هم نیاز است که از برخی مسائل حقوقی و مفاد قانونی آگاهی داشته باشید.  وکیل طلاق توافقی فردی است که تجربه و اطلاعات لازم در پرونده های طلاق را دارد و در عین حال شما را نسبت به حقوق قانونی تان، آگاه می کند.

مهم:  در هر زمینه ای بهتر است که برای جلوگیری از ضایع شدن حق خود، از افراد متخصص و مجرب کمک بگیرید. این موضوع به ویژه در پرونده های حقوقی اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین با دقت و شناخت کافی اقدام به انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی نمایید.

سخن پایانی

وکلای طلاق توافقی ما در مجموعه حقوقی ندای حق از وکلای پایه یک دادگستری و بسیار خبره و با تجربه هستند. کارشناسان ما با هزینه مناسب، در زمان کوتاه و با کیفیت عالی روند اداری طلاق توافقی شما را انجام می دهند. اگر شما به دلیل شاغل بودن و یا عدم آگاهی کافی از مراحل اداری، به دنبال یک وکیل مناسب برای طلاق توافقی هستید می توانید همین حالا از طریق راه های درج شده در سایت، با وکلای گروه ندای حق تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای