وکیل طلاق

وکیل پایه یک دادگستری کاملا مجرب با پرونده های موفق متعدد

پیگیری پرونده تا رسیدن به نتیجه بدون نیاز به حضور موکل

مشاوره رایگان از طریق واتساپ یا تماس تلفنی

مزایای خدمات وکیل طلاق ما

وکیل طلاق مجرب

برای ایرانیان داخل و خارج از کشور

پشتیبانی اختصاصی موکل

بدون نیاز به حضور موکل

بهترین وکیل طلاق در تهران

پرونده های طلاق به سه دسته اصلی طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد تقسیم می شوند. گاهی پیچیدگی این پرونده ها به دلایل مختلف، در حدی است که پیگیری آن تا رسیدن به نتیجه، فقط از عهده یک وکیل طلاق مجرب و ماهر بر می آید.

اگر به دنبال بهترین وکیل طلاق در تهران برای رسیدگی به پرونده طلاق خود بدون نیاز به حضور در هیچ یک از مراحل پرونده می باشید، حتما با وکلای مجرب ندای حق تماس بگیرید و ضمن آگاهی از نحوه همکاری، مشاوره رایگان و تخصصی دریافت کنید.

021-66895246 / 09390188663

مراحل پیگیری پرونده

01

ارتباط اولیه با وکلای ندای حق از طریق شماره های تماس موجود در سایت

02

ارتباط از طریق ایمو و واتساپ برای هموطنان خارج از کشور

03

دریافت مشاوره از وکلای مجموعه و بررسی مدارک و ارائه راهکار حقوقی مناسب با توجه به شرایط پرونده به موکل

04

انعقاد قرارداد و قبول وکالت در حوزه دعاوی خانواده، انحصار وراثت، امور ایرانیان خارج از کشور، دعاوی کیفری و دعاوی ملکی و حقوقی

05

پیگیری جدی و ارائه گزارش از روند پرونده به موکل

06

اخذ رای و نتیجه مطلوب

فرم درخواست مشاوره

برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی از وکیل پایه یک دادگستری در زمینه طلاق، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.

5
(10)
وکیل-طلاق-کیست؟
وکیل-طلاق-کیست؟

وکیل طلاق کیست؟

وکیل طلاق وکیلی است که با داشتن پروانه وکالت پایه یک می تواند به صورت کاملا تخصصی در زمینه دعاوی مربوط به خانواده از جمله طلاق توافقی، طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن، حضانت فرزندان، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، اثبات زوجیت و … به نمایندگی از طرف موکل در دادگاه های خانواده حضور یابد.

منظور از به کار بردن  کلمه “پایه یک” یعنی کارآموزان، حق وکالت در دعاوی که مرجع تجدید نظر از احکام آن ‌ها، دیوان عالی کشور می‌باشد را ندارند. تبصره ۳ ماده ۶ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت به این موضوع اشاره دارد چرا که طلاق نیز از جمله آراء قابل فرجام در دیوان عالی کشور می باشد.

در فرایند های پیچیده و حساس جدایی، وکیل طلاق حضورموثری خواهد داشت چرا که علاوه بر دانش حقوقی در زمینه طلاق و حقوق خانواده، می تواند به عنوان یک مشاور، تمام مراحل و عواقب حقوقی موضوع را در زمینه حقوق مالی پس از طلاق و حضانت و ملاقات فرزند برای موکل تشریح نماید.

تماس با کارشناسان ندای حق

وکیل برای طلاق از طرف زن

شروطی در عقدنامه وجود دارد که در زمان عقد ازدواج، سردفتر مربوطه موارد را برای زوجین توضیح داده و سپس زوجین امضاء می نمایند. تخلف از آن شروط به زن اجازه می دهد در صورت بودن در مشقت و سختی،  با مراجعه به دادگاه خانواده، درخواست طلاق دهد.

ولی طی کردن این فرایند در صورت عدم آگاهی در نحوه ارائه مستندات محکمه پسند، می تواند علاوه بر صرف وقت و هزینه، با شکست مواجه شود. مواد ۱۱۱۹، ۱۱۲۹ ،۱۱۳۰ قانون مدنی عسر و حرج و مصادیق آن را بیان می‌نماید. البته این موارد به صورت تمثیلی بیان شده است. انتخاب وکیل برای طلاق از طرف زن می تواند به  او کمک کند تا عسر و حرج را در دادگاه اثبات نموده و از ادله کافی در این زمینه بهره بگیرد.  

وکالت در طلاق

با توجه به این که نفس حق طلاق در قانون ایران، با زوج است، مرد می تواند با اراده خود این حق را به زوجه نیز بدهد. البته دادن حق طلاق از طرف مرد به زن باعث سلب این حق از خود وی نمی گردد.

برای آشنایی با طلاق با داشتن وکالت در طلاق و شرایط و مراحل آن، به لینک طلاق با داشتن حق طلاق مراجعه کنید.

وکالت در طلاق یا حق طلاق به دو صورت امکان پذیر است:

حق طلاق با درج کردن در سند ازدواج : زوج در زمان انعقاد عقد نکاح به زوجه حق طلاق بدهد و با  ثبت این شرط در سند ازدواج،  وکالت در طلاق به زن داده می شود.

حق طلاق محضری: زوجین با مدارک شناسایی و سند ازدواج خود، به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه نموده و با تنظیم وکالتنامه رسمی، به زن حق طلاق داده می شود. نکته حائز اهمیت این است که در تنظیم وکالت محضری، رعایت چند شرط بسیار مهم است تا به بیانی حق طلاق کامل و قابل استفاده باشد:

 • بلاعزل باشد یعنی امکان منحل کردن آن از سمت زوج وجود نداشته باشد.
 • قبول بذل در آن درج شده باشد، یعنی زن از طرف همسرش قبول بذل کند.
 • اسقاط حق تجدیدنظر خواهی و فرجام خواهی در آن قید شده باشد. اگر اسقاط نشده باشد، زوجه باید حدود 42 الی 45 روز صبر کند تا دادنامه قطعیت پیدا کند.
 • حق توکیل به غیر درآن وجود داشته باشد. یعنی زن نیاز به یک وکیل دارد تا از طرف زوج در دادگاه حاضر شده و مراحل طلاق  را انجام دهد.

گاهی زوجه در قبال اخذ حق طلاق، کل مهریه مندرج در سند نکاحیه را بذل می نماید. در این شرایط باید دقت داشته باشید که متن وکالت نامه مشکلی نداشته باشد. بنابراین، پیشنهاد می شود قبل مراجعه به دفترخانه و تنطیم سند محضری، تمامی موارد را با وکیل بررسی نمایید. اگر زوجین خارج از کشور باشند، با توجه به راه اندازی سامانه میخک، اعطای وکالتنامه طلاق از طریق این سامانه امکان پذیر است.

مراحل-پیگیری-پرونده-توسط-وکیل-طلاق
مراحل-پیگیری-پرونده-توسط-وکیل-طلاق

مراحل پیگیری پرونده توسط وکیل طلاق

طلاق یکی از نهادهای حقوقی پیش بینی شده در قانون مدنی ایران و برای خاتمه دادن به زندگی مشترک در ازدواج دائم می باشد که مراحل و پروسه مختص به خود را دارد.

مراحل پیگیری پرونده توسط وکیل به طور کلی عبارت است از:

 • مشاوره حقوقی اولیه و بررسی شرایط و دلایل متقاضی طلاق
 • انعقاد قرارداد وکالت و دادن اطلاعات در مورد حق الوکاله و هزینه های پرونده به موکل
 • ارجاع زوجین به ثبت نام در سامانه ثنا
 • تهیه متن دادخواست و ضمیمه نمودن مستندات و مدارک به دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک قضایی
 • شرکت درجلسه شورای حل اختلاف و دادگاه
 • شرکت در جلسات داوری و مشاوره و اخذ حکم طلاق یا گواهی عدم امکان سازش حسب مورد
 • مراجعه به دفتر ثبت طلاق و ثبت دادنامه قطعیت یافته و اخذ سند طلاق

انواع طلاق

طلاق واژه ای عربی است و به معنای لغوی گشودن و رها کردن است. هر ازدواجی ممکن است بنا به دلایلی منجر به جدایی شود. در فقه و شرع حق طلاق به زوج داده شده است اما در قوانین فعلی، در شرایطی زن نیز می تواند درخواست طلاق کند. بر همین مبنا که درخواست کننده طلاق، مرد یا زن باشد، طلاق انواع و اقسامی دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

طلاق رجعی

رجوع به معنای بازگشت است. عده به معنای مدت زمانی است که زنی که عقد ازدواج او منحل گریده، تا قبل پایان یافتن زمان عده، نمی تواند مجدد ازدواج نماید و منظور از طلاق رجعی این است که طلاق به درخواست مرد واقع شده و وی تا قبل پایان یافتن زمان عده، می تواند بدون نیاز به ثبت عقد مجدد به همسر خود رجوع کند.

طلاق بائن

طلاق بائن به طلاقی گفته می شود که چه زن عده داشته باشد چه نداشته باشد، مرد حق رجوع به زن را ندارد. این نوع طلاق در مقابل طلاق رجعی است. در چند مورد طلاق بائن محسوب می شود:

 • طلاق خانمی که یائسه باشد
 • طلاق دخترباکره (دوشیزه)
 • سومین طلاق بعد از سه ازدواج متوالی
 • طلاق خلع و مبارات تازمانی که زن به عوض رجوع نکرده باشد. ماده 1146 قانون مدنی در مورد طلاق خلع مقرر می دارد:

“طلاق خلع آن است که زن، به واسطه کراهتی که از شوهر خود دارد، در مقابل مالی که به شوهر می‌دهد طلاق بگیرد، اعم از اینکه مال‌ مزبور عین مَهر یا معادل آن و یا بیشتر و یا کمتر از مَهرباشد و ماده 1147 نیز در مورد طلاق مبارات بیان می دارد:

” طلاق مبارات آن است که کراهت از طرفین باشد ولی در این صورت عوض باید زائد بر میزان مهر نباشد.”

طلاق توافقی

گاهی ممکن است طلاق به درخواست هر دو نفر باشد. در این شرایط زوجین باید طی صورتجلسه ای، در مورد حقوق مالی مانند مهریه، اجرت المثل، نفقه فرزند و حقوق غیر مالی مانند حضانت و ملاقات فرزند مشترک توافق نموده و آن را به دادگاه ارائه نمایند. پس از طی تشریفاتی، گواهی عدم امکان سازش صادر شده و زوجین می توانند جهت ثبت آن به دفتر خانه طلاق مراجعه نمایند.

اگر راه مصالحه و طلاق توافقی را برای جدا شدن از همسر خود انتخاب کرده اید و قصد دارید روی مهریه، نفقه و اجرت المثل توافق کنید، پیشنهاد می کنیم به راهنمای جامع طلاق توافقی در صفحه وکیل طلاق توافقی مراجعه کنید.

طلاق از طرف زن

همانطور که گفتیم، در شرایطی که زن وکالت در طلاق ندارد، اما در زندگی مشترک دچار مشقت و سختی باشد، با اثبات این موضوع در دادگاه، می تواند تقاضای طلاق نماید. از جمله این موارد می توان به حبس زوج برای مدت پنج سال یا بیشتر، ترک زندگی زناشویی به مدت شش ماه متوالی بدون عذر موجه، محکوم شدن مرد به مجازات حدی و تعزیری و سوء رفتار زوج و … اشاره کرد.

طلاق از طرف مرد

هر چند زوج برای پایان دادن به زندگی مشترک مانند زوجه نیاز به اثبات دلایل خاصی ندارد، اما در نهایت در صورت طلاق از طرف زوج نیز طی کردن تشریفاتی لازم است تا گواهی عدم امکان سازش صادر شود. در صورت درخواست طلاق از طرف مرد، دادگاه تکلیف حقوق مالی زوجه را تعیین نموده و مرد در زمان اجرای صیغه شرعی طلاق باید آن را پرداخت نماید و البته همان طور که گفتیم در ایام عده حق بازگشت به زن را دارد.

وکیل-طلاق-مشاوره-رایگان
وکیل-طلاق-مشاوره-رایگان

وکیل طلاق مشاوره رایگان

حال که با مفاهیم حقوقی طلاق رجعی و بائن آشنا شدید، باید گفت در کشور ما طلاق در دو نوع بائن و رجعی انجام می شود. مشاوره رایگان با وکیل طلاق این مزیت را دارد که قبل هر گونه اقدامی با تجربه و تسلط وکیل  بر موضوعات حقوق خانواده آشنا شوید و بعد تصمیم بگیرید. چرا که فرایند طلاق از هر نوع که باشد، در دادگاه های خانواده، مسیری طولانی و پر استرس است. مشاوره گرفتن از یک وکیل متخصص، می تواند در این مسیر برای شما راهگشا باشد.

اگر مایل به دریافت مشاوره حقوقی رایگان و تخصصی از بهترین وکیل مهریه در تهران می باشید، با شماره ثابت زیر تماس بگیرید و یا به شماره واتساپ پیام ارسال کنید.

تماس با کارشناسان ندای حق

وظایف وکیل طلاق

از جمله مهمترین وظایف وکیل طلاق می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • آگاهی از قوانین و آراء وحدت رویه صادره در خصوص موضوعات طلاق
 • مشاوره حقوقی و آگاه نمودن زوجین از حقوق و تعهدات یکدیگر نسبت به هم در پروسه طلاق
 • جمع آوری مدارک و ادله و مستندات برای دادگاه
 • نگارش و ارائه دادخواست با توجه به نوع طلاق و متقاضی آن
 • پیگیری منظم پرونده و ارائه گزارش به موکل در طی جریانات قضایی
 • عدم مواجهه زوجین با یکدیگر در مواردی که باعث اخلال در روند پرونده شود
 • ارائه بهترین راهکار برای اخذ نتیجه مناسب تر با توجه به نوع طلاق

ویژگی های یک وکیل طلاق خوب

از جمله ویژگی های یک وکیل طلاق خوب می توان مواردی را ذکر کرد در وهله اول، یک وکیل طلاق خوب باید با قوانین و رویه های قضایی دادگاه خانواده آشنایی کامل داشته باشد. داشتن روابط عمومی و فن بیان قوی، امانتدار و صادق و محرم اسرار موکل بوده و او را را امیدوار به داشتن اختیارات واهی و غیرقانونی نکند و مسیر و روند قانونی پرونده را با جزئیات برای موکل شفاف سازی نماید.

همچنین، برخورد محترمانه و حرفه ای با موکل و قاضی و طرف پرونده و استفاده از تجربیات خود و همکاران و دفاع از موکل در جلسه رسیدگی با بیانی شیوا و رسا می تواند از ویژگی های بارز یک وکیل طلاق خوب باشد.

چگونه یک وکیل طلاق در تهران پیدا کنیم

پیدا کردن یک وکیل  طلاق در تهران که علاوه بر دانش حقوقی و تجربه در این زمینه، بتواند یک مشاور خوب و امین برای موکل باشد، بسیار اهمیت دارد. چرا که حضور وکیل طلاق در دادگاه، دغدغه  زوجین را از بابت مسائل حاشیه ای طلاق  کم تر خواهد نمود.

چنانچه زوجین، بنا به هر دلیل، تمایلی به حضور در هیچ مرحله ای از جلسات مشاوره، شورای حل اختلاف و دادگاه نداشته باشند، می‌توانند وکیل طلاق در تهران داشته باشند تا به جای ایشان در پیگیری پرونده و طی مراحل طلاق حضور پیدا کند.

بهترین-وکیل-طلاق-در-تهران
بهترین-وکیل-طلاق-در-تهران

وکیل طلاق در تهران

اگر چه پیدا کردن یک وکیل طلاق در تهران، خیلی راحت و به آسانی امکان پذیر است. اما شناخت یک وکیل خوب و با تجربه، قطعاً کار آسانی نیست. وکلای ندای حق در تهران، به صورت تخصصی در زمینه پرونده های خانواده داخل و ایرانیان  خارج از کشور فعالیت دارند. در صورت نیاز، برای دریافت مشاوره، با کارشناس مجموعه در واتساپ در ارتباط باشید. 

هزینه وکیل برای طلاق

هزینه خدمات حقوقی در کشور نیز مانند سایر خدمات آموزشی، پزشکی و … به طور سالانه در حال تغییر است.

هزینه وکیل برای طلاق شامل  حق الوکاله، هزینه دادرسی، داوری، آزمایش عدم بارداری و … می باشد و در نوع توافقی کمتر از طلاق های یک طرفه است. هزینه وکیل برای طلاق به  قراردادی که بین وکیل و موکل منعقد شده بستگی دارد.

گاهی هزینه ها جزئی از حق الوکاله می باشد و وکیل ملزم به پرداخت آن است و گاهی نیز موکل با توجه به نوع پرونده، علاوه بر حق الوکاله، باید هزینه های دیگر را هم پرداخت کند. از این جمله می توان به هزینه ترجمه اسناد و پست مدارک و کارشناسی و … اشاره کرد. در کل هزینه وکیل به عوامل متعددی همچون شرایط پرونده، نوع طلاق، شهر محل طرح دعوا، تجربه و تخصص وکیل و سختی مراحل پرونده بستگی دارد.

شماره وکیل طلاق رایگان

با توجه به پیچیده بودن روابط انسانی در دنیای امروز و افزایش پرونده های خانواده، نیاز به حضور یک وکیل طلاق حس می ‌شود. داشتن یک وکیل با تجربه و متعهد برای کسب نتیجه مناسب برای موکل می تواند بسیار موثر باشد، چرا که با بررسی شرایط و مدارک شما، بهترین راهکار را با توجه به قوانین جدید به شما ارائه می‌ دهد. اگر به دنبال شماره وکیل طلاق رایگان در تهران می باشید، با شماره های وکلای طلاق ندای حق تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید.

معدل امتیازها: 5 / 5. تعداد افرادی که امتیاز داده اند: 10

هنوز امتیازی داده نشده است.

خدمات ما

مشاوره رایگان با کارشناسان ندای حق
مشاوره رایگان با کارشناسان ندای حق

سوالات متداول

شما می توانید به صورت حضوری، تلفنی یا آنلاین، با وکلای متخصص ما جلسات مشاوره داشته باشید و به طور مداوم با او در ارتباط باشید و برای حل مشکل خود مشاوره دریافت کنید.

در این حالت که امکان حضور در ایران وجود ندارد، جلسات مشاوره با وکلای مجموعه از طریق واتساپ انجام می شود. با توجه به اینکه احراز هویت افراد بر عهده قوه قضاییه می باشد، امکان تنظیم قرارداد به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور موکل و از طریق سامانه میخکی یا ثنا نیز وجود دارد.

در جلسه حضوری یا آنلاینی که با وکلای ما خواهید داشت، با توجه به موضوع و جزئیات پرونده، مبلغ حق الوکاله و شرایط پرداخت آن مشخص می شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *