بهترین وکیل مهریه در تهران + هزینه وکیل مهریه

بهترین وکیل مهریه در تهران | هزینه وکیل مهریه 1403

وکیل مهریه کیست؟

مهریه یک سنت قدیمی بوده که در اکثر کشورهای اسلامی به رسمیت شناخته شده است و در زمان عقد مقدار آن با توافق مشخص می گردد. در قانون مدنی و در شرع موضوع مهریه مورد توجه واقع شده است. زن در زمان عقد مالک مهریه شده و می تواند آن را مطالبه کند.

جهت دریافت مشاوره تخصصی از وکلای با تجربه گروه حقوقی ندای حق با شماره های زیر تماس بگیرید و ضمن دریافت راهنمایی های لازم، از نحوه و مراحل رسیدگی به پرونده و هزینه های دادرسی مطلع شوید.

تماس با کارشناسان ندای حق

در این مطلب ضمن آشنایی با وکیل مهریه و وظایف او در قبال شما و پرونده تان، با نحوه همکاری و پیگیری پرونده های خانواده در زمینه مهریه نیز آشنا می شوید.

وکیل مهریه کیست؟

هر چند حق مطالبه قانونی مهریه برای زوجه وجود دارد، اما معمولا زمانی که بین زوجین مشکلات حادی بروز می کند، زوجه به منظور طلاق یا تحت فشار قرار دادن مالی زوج اقدام به مطالبه مهریه می نماید. وکیل مهریه وکیل پایه یک دادگستری و کسی است که ضمن آشنایی با قوانین مربوط به حقوق خانواده و رویه های قضایی، مناسب ترین راهکار را در جهت احقاق حقوق زوجه ارائه می دهد و به نمایندگی از زوجه، اقدامات لازم را برای مطالبه مهریه انجام می‌دهد.

اگر مایلید از وکیل پایه یک و مجرب طلاق در تهران خدمات تخصصی دریافت کنید، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با شرایط و مراحل همکاری و دریافت مشاوره رایگان به صفحه وکیل طلاق مراجعه کنید.

وظایف وکیل مهریه چیست؟

در حال حاضر با توجه به قوانین موجود و تغییرات اخیر اجرا گذاشتن مهریه پیچیدگی های مختص به خود را دارد. از جمله وظایف وکیل مهریه این است که بررسی نماید که کدام یک از اموال منقول و غیرمنقول زوج قابلیت توقیف را دارد و آیا جزء مستثنیات دین هست یا خیر؟

چرا که گاهی علاوه بر توقیف اموال متعلق به زوج، امکان توقیف سهم الارث نیز وجود دارد و اینکه آیا زوج به خارج از ایران سفر می کند یا خیر که درصورت پاسخ مثبت امکان ممنوع الخروجی نیز وجود دارد واگر زوجه اطلاعات کاملی از اموال متعلق به زوج ندارد وکیل مهریه باید استعلام کلی از اموال منقول و غیرمنقول و حسابهای بانکی و حتی سهام بورس متعلق به زوج را بگیرد که دریافت پاسخ این استعلامات مستلزم صرف زمان و پیگیری می باشد.

چنانچه پیرو استعلام، اموال یا حساب هایی متعلق به زوج معرفی شد فورا و قبل از انتقال آن توسط زوج نسبت به توقیف آنها اقدام نماید چرا که در مواردی که زوج در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشد احتمال اینکه پس از دریافت پیامک از اجرائیات ثبت، نسبت به انتقال اموال اقدام نماید بسیار است.

درمورد ممنوع الخروجی نیز وکیل مهریه می تواند در کمتر از دو روز نسبت به ثبت ممنوع الخروجی زوج اقدام نماید که نتیجه آن از طریق ورود به سامانه ” ثبت من” قابل مشاهده می باشد. درمورد توقیف سهم الارث، چنان چه وکیل مهریه اقدام به توقیف آن نماید زوج تحت هیچ شرایطی نمی تواند درخواست رفع توقیف کند و وکیل مهریه با وکالت از موکل می تواند نسبت به طی مراحل اجرایی و تقسیم آن به نفع زوجه و مطالبه مهریه از محل وصول اقدام نماید.

ویژگی های وکیل خوب برای گرفتن مهریه

امروزه موضوع مهریه در بخش حقوق خانواده یکی از موضوعات پرچالش حقوقی است و از جمله ویژگی های وکیل خوب برای گرفتن مهریه این است که وکیل متخصص درامور خانواده بوده و ضمنا مسئولیت پذیر و پیگیر باشد ودردفاع ازحقوق موکل جسارت لازم را داشته باشد و نسبت به اطلاعات شخصی موکل امین باشد و اینکه با توجه به رویه های جدید قوانین مربوط به مهریه ، درکمال صداقت به موکل گوشتزد کند که درصورت یافتن اموال متعلق به زوج، امکان وصول مهریه برای زوجه وجود دارد و اگر زوج اموالی نداشته باشد از همان ابتدا امید دادن به موکل جهت وصول مهریه کاری بیهوده و البته غیرحرفه ای است.

چرا-باید-وکیل-مهریه-بگیریم؟
چرا-باید-وکیل-مهریه-بگیریم؟

چرا باید برای مهریه وکیل بگیریم؟

طبق قوانین جدید برای مطالبه مهریه دو راه وجود دارد. از طریق اجرائیات ثبت ( اداره پنجم مهریه) و دادگاه خانواده اما بر اساس رویه اخیر زن ابتدا باید به دفترخانه ای که غقد ازدواج در آنجا صورت گرفته و ثبت شده مراجعه نموده و سپس از طریق اجرای ثبت نسبت به توقیف اموال اقدام نماید. چنان چه اموالی از زوج یافت نشود می تواند برای مطالبه مهریه به دادگاه مراجعه کند. در این فاصله ممکن است زوج تمامی اموال خود را به نام بستگان و یا اشنایی نماید تا قابلیت توقیف نداشته باشد.

یا اینکه با ادعای مستثنات دین قصد رفع توقیف ازاموال را داشته و نسبت به طرح دعوای اعسار اقدام نماید که درتمام این موارد وکیل مهریه با دفاعیات خود مخصوصا در مواردی که زوج نسبت به انتقال اموال خود به دیگران مبادرت میکند می تواند با اثبات این موضوع در دادگاه با توجه به شرایط پرونده شما را در رسیدن به حقوق قانونی خود مساعدت نماید.

وکیل مهریه تمامی جزئیات و جوانب پرونده را با تکیه بر مهارتی که در طی فعالیت خود در این حوزه کسب کرده مورد بررسی قرار می دهد و راه حل مناسبی را که موکلش بتواند در زمان کوتاه به نتیجه بهتری دست یابد را به او ارائه می دهد. از جمله مزیت های داشتن وکیل مهریه می توان به کاهش فشارهای روحی و روانی فرد، عدم سرگردانی در دادگاه و اجرای ثبت، تسهیل روند مراحل توقیف و مزایده (درصورت موجود بودن اموال ) و عدم نیاز به حضور موکل درتمام مراحل اشاره کرد .

وکیل مهریه رایگان

مشاوره رایگان با وکیل مهریه این امکان را به شما می دهد که قبل از هرگونه اقدام و هزینه قضایی از حقوق خود چه در دادگاه چه در اجرای ثبت اگاه شوید و نقاظ ضعف و قوت پرونده به شما ارائه می شود. ازجمله اینکه اگر زوج اموالی نداشته باشد اقدام از طریق اجرای ثبت نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت و یا اینکه اگر زوج صرفا مالی ازجمله یک خودرو برای امرار معاش داشته باشد قابلیت توقیف ندارد. شما با مشاوره با وکیل مهریه از تمامی این موضوعات مطلع شده و بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

وکیل تسخیری برای مهریه

بهتر است بگوییم وکالت تسخیری مختص امور کیفری است. در واقع چنان چه فردی اعم از شاکی یا متهم درامور کیفری توان مالی برای گرفتن وکیل جهت احقاق حقوق خود را نداشته باشد در برخی از جرائم مهم کیفری دادگاه برای وی وکیل تسخیری تعیین می نماید. لذا مطالبه مهریه یک امرحقوقی و در زمره حقوق خانواده می باشد. لذا امکان گرفتن وکیل تسخیری برای مطالبه مهریه نیست و درچنین مواردی موکل می تواند اقدام به درخواست وکیل معاضدتی نماید.

وکیل معاضدتی برای مهریه

معاضدت به معنای لغوی یکدیگر را یاری کردن است. اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری سالهاست شرایطی را فراهم نموده تا افرادی که درگیر پرونده های حقوقی و یا کیفری بوده و توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های قضایی ازجمله حق الوکاله را ندارند، بتوانندازخدمات وکیل برخوردارشوند که البته بعد از تایید این موضوع توسط کانون وکلا به صورت قرعه وکیل درامور کیفری ( وکیل تسخیری ) و در امورحقوقی ( وکیل معاضدتی ) به فرد داده می شود تا بتواند ازخدمات حقوقی وکیل استفاده نماید.

وکیل معاضدتی برای مهریه از طریق اداره معاضدت کانون وکلا، پس از احراز شرایط موکل و بررسی موضوع دعوی به ایشان داده می شود.

تکلیف مهریه زن بعد از فوت شوهر

با توجه به اینکه زن به محض وقوع عقد نکاح مالک مهریه می شود لذا مهریه بر ذمه زوج، دین است و بعد از فوت شوهر نیز قابل مطالبه می باشد و از این حیث تفاوتی میان عقد دائم و موقت وجود ندارد اما اگر عقد موقت ثبت رسمی نشده باشد دیگر از طریق اجرائیات ثبت قابل پیگیری و مطالبه نخواهد بود و زوجه باید به دادگاه مراجعه نماید.

بنابراین زوجه می تواند مهریه خود را از ماترک همسرش مطالبه کند البته لازم به ذکر است که وفق ماده 226 قانون امورحسبی اگر اموال باقی مانده از زوج متوفی، کافی برای پرداخت مهریه نباشد ورثه دیگر تکلیفی نخواهند داشت مگر اینکه خود وراث تمایل به انجام تعهدات مالی متوفی ازجمله مهریه داشته باشند.

مطالبه مهریه از پدر شوهر

درحالت کلی مهریه یک دین بر عهده زوج می باشد اما در مواردی ممکن است در ضمن عقد نکاح پدرشوهر نیز پرداخت مهریه مندرج در سند ازدواج را قبول نماید و به نوعی از زوج ضمانت کند که در این حالت زوجه می تواند برای مطالبه مهریه به پدرشوهر نیز مراجعه نماید .

تکلیف مهریه بعد از فوت زوجه

نطر به اینکه مهریه دینی است که بر عهده مرد قرار می گیرد درصورت فوت زن نیز از بین نمی رود. بنا بر این در صورت فوت زوجه، ورثه وی ( مانند فرزندان یا والدین وی ) می توانند مهریه زوجه فوت شده را از زوج مطالبه نمایند و این مورد نیز مختص عقد دائم نیست و در ازدواج موقت نیز قابل مطالبه است.

هزینه-وکیل-مهریه
هزینه-وکیل-مهریه

هزینه وکیل مهریه

هزینه وکیل مهریه برای به اجرا گذاشتن مهریه به عوامل متعددی بستگی دارد. چرا که هزینه وکیل برای گرفتن مهریه زوجه کاملا توافقی است. وکیل مهریه با توجه به میزان مهریه مورد مطالبه و با توجه به شرایط و روند اجرای آن از طریق ثبت یا دادگاه حسب مورد، مبلغ حق الوکاله را مشخص می نماید چرا که مهریه یک دعوای مالی است.

البته دریافت کامل حق الوکاله وکیل مهریه، منوط به این است که مهریه با اقدامات وکیل وصول گردد. حتی در مواردی ممکن است توقیف اموال غیرمنقول یا سهم الارث یا وجود اموال درخارج تهران، نسبت به توقیف حسابهای بانکی فرایند سخت تر وطولانی تری داشته باشد چرا که وکیل باید تمام مراحل کارشناسی و مزایده را شرکت کند.

بنابراین توصیه می شود برای تعیین نمودن حق‌ الوکاله مهریه و دریافت مبلغ دقیق دستمزد وکیل مهریه، به طور مستقیم با وکیل مورد نظر خود صحبت کنید. تنظیم قرارداد شفاف با موکل و ذکر دقیق حق الوکاله وکیل و تعهدات وکیل نسبت به موکل در قرارداد مالی، یکی از ویژگی‌های اصلی وکلای ندای حق است که باعث ایجاد راحتی خیال موکل در طی پروسه می شود.

شماره وکیل مهریه

بهترین وکیل مهریه با بررسی مدارک مربوط به مهریه طبق قوانین و بخشنامه های سالهای اخیر جهت مطالبه مهریه و توقیف سریع اموال  بهترین  روند  را برای رسیدن به نتیجه بررسی نموده و اقدام می کند. درپرونده های مهریه فاکتور استفاده به موقع از زمان اهمیت بسزایی دارد.

وکلای گروه حقوقی ندای حق با سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات حقوقی به هموطنان داخل و خارج از کشور می تواند شما را در روند پرونده راهنمایی نماید. چنان چه به دنبال وکیل مهریه هستید، با کارشناس مجموعه در واتساپ به شماره 09390188663 در ارتباط باشید.

مشاوره وکیل مهریه

با توجه به اینکه بسیاری از خانم ها از حقوق مربوط به مهریه که طی این سالها دستخوش تغییرات زیادی بوده است به درستی اگاهی ندارند به همین دلیل در مورد مطالبه مهریه خود به دلیل عدم استفاده از زمان، فرصت دریافت مهریه را ازدست می دهند. لذا مشاوره با وکیل مهریه دارای مزیت های زیادی است که باعث صرفه در وقت وهزینه می شود برای مشاوره با کارشناس مجموعه در واتساپ در ارتباط باشید.

بهترین-وکیل-مهریه-در-تهران
بهترین-وکیل-مهریه-در-تهران

بهترین وکیل مهریه در تهران

مطالبه مهریه یک پرونده خانوادگی است. معمولاً پرونده های خانوادگی دارای جزئیات زیادی هستند. بهترین وکیل مهریه کسی است که نسبت به همه جزئیات موجود در پرونده های خانواده و مهریه تسلط کافی داشته باشد. برخلاف تصور عموم فرایند مطالبه مهریه دارای قوانین پیچیده و خاصی است و یک وکیل کاربد و با تجربه که دراین زمینه تمرکز داشته و از نزدیک با چالش های مربوط به این پرونده ها اشنا بوده است می تواند بهترین انتخاب باشد.

اگر به دنبال بهترین وکیل مهریه در تهران هستید برای مشاوره حقوقی در این زمینه می توانید با شماره 02166895246 در ساعات اداری تماس بگیرید یا به کارشناس مجموعه در واتساپ به شماره 09390188663 پیام ارسال فرمایید.

وکیل مهریه تضمینی

 انتخاب وکیل مهریه با تجربه و معتمد هنگام رسیدگی به مسائل حقوقی پیچیده مربوط به ازدواج و قانون خانواده بسیار مهم است. از آن جا که تعهد وکیل در دعاوی تعهد به وسیله است نه نتیجه زمانی وکیل می تواند مطالبه مهریه را برای موکل تا حدودی با اطمینان خاطر بیشتری تضمین کند که اولا زوج اموالی داشته باشد و اموال موجود، جزو مستثنیات دین نباشد چرا که باز هم در صورت اعتراض زوج قابلیت توقیف ندارد.

از طرفی مطالبه توقیف اموال منقول و غیر منقول مانند خانه، ماشین، مغازه، حساب های بانکی که از طریق اجرای ثبت انجام می شود زمانبر است و امکان دارد در طی این مدت، آقا اموالش را به دیگران انتقال دهد. لذا وکیل مهریه باید تمام این جوانب را بسنجد و بعد موکل را از میزان پیشرفت کار اگاه نماید.

وکیل متخصص مهریه

مهریه یک سند لازم الاجراست چرا که در سند رسمی ازدواج ثبت می گردد. در این صورت می تواند دارای مزایای بسیاری باشد چرا که زوجه می تواند از طریق دفتر خانه محل وقوع عقد و اخذ اجراییه و مراجعه به اداره اجرای ثبت ( اداره پنجم ) مهریه را به اجرا بگذارد لذا برای انجام این پروسه و انتخاب وکیل متخصص مهریه دقت نمایید که وکیل مربوطه از توانایی علمی، تجربه، ویژگی های اخلاقی و سایر خصوصیات یک وکیل معتمد برخوردار باشد.

وکیل پایه یک مهریه

مشاوره گرفتن از وکیل پایه یک مهریه برای شما این مزیت را دارد که شرایط پرونده شما مورد بررسی قرارمی گیرد. اگر وکلای ندای حق کنار شما باشند نیازی به حضور شما در هیچ مرحله ای نخواهد بود و وکیل شما در تمام مراحل اعم از توقیف تا مراحل اجرایی و وصول به جای شما حضور خواهد داشت و از روند پرونده خود به صورت هفتگی از طریق کارشناس مجموعه درجریان قرار خواهید گرفت.

سوالات متداول
ایا برای گرفتن مهریه وکیل لازم است؟

خیر. خود زوجه نیز می تواند بدون وکیل اقدام نماید اما با توجه به مهم بودن زمان در پرونده های مهریه و تخصص وکیل روند کار سریع تر و در زمان کوتاه تری انجام می شود .

چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد؟

درصد مشخصی وجود ندارد اما در نهایت طبق ماده ده قانون مدنی حق الوکاله وکیل مهریه بر حسب شرایط و پیچیدگی و مدت زمان پرونده و موفقیت در وصول، کاملا توافقی است و می تواند حتی بدون در نظر گرفتن درصد تعیین شود.

وظایف وکیل در پرونده مهریه چیست؟

استعلام اموال از اجرای ثبت ( اداره پنجم مهریه ) و درخواست توقیف اموال و پیگیری و شرکت در مراحل اجرایی و وصول مهریه برای موکل ازجمله وظایف وکیل در پرونده مهریه می باشد.

آیا اگر برای مهریه وکیل بگیرم نیاز به حضور خودم در مراحل رسیدگی پرونده هست؟

درصورت داشتن وکیل در تمام مراحل نیازی به حضور موکل نیست.

هزینه دادگاه (دادرسی) برای مطالبه مهریه چقدر است؟

هزینه دادرسی مطالبه مهریه از طریق دادگاه در سال 1403 سه ونیم درصد مبلغ مهریه ای می باشد که زوجه به اجرا می گذارد.

درچه صورتی مهریه از پدرشوهر نیز قابل مطالبه است ؟

درصورتی که پدر شوهر همراه شوهر ذیل سند ازدواج، پرداخت مهریه را قبول نموده باشد و در واقع ضامن شده باشد، این امکان وجود دارد.